سرور مجازی
اقتصادی

پردرآمدها باید مالیات بیشتری بدهند/ شناسایی فراریان مالیاتی

پردرآمدها باید مالیات بیشتری بدهند/ شناسایی فراریان مالیاتی

به گزارش خبرآنلاین،علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید بر اساس پیشنهادهای دولت و مجلس شورای اسلامی در جهت اخذ مالیات واقعی از مشاغل خاص اقدامات لازم صورت گیرد. افرادی که درآمدهای بالا دارند باید ملزم به پرداخت مالیات واقعی شوند؛ در این خصوص طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته اما همچنان معتقدیم هم مجلس شورای اسلامی و هم سازمان امور مالیاتی باید برای اخذ مالیات واقعی و عادلانه تلاش کنند.

مهر نوشت:وی بیان کرد: مالیات کارمندان و کارگران به صورت ماهانه و پیش از واریز حقوق از حسابشان کسر می‌شود، برای سایر مشاغل نیز باید یک برآورد درآمدی وجود باشد تا بر اساس آن مالیات اخذ شود. طی سال‌های اخیر سازمان امور مالیاتی کشور با کمک مجلس شورای اسلامی و توجه به قوانینی که درباره اخذ مالیات به تصویب رسیده، اقدامات مثبتی در مسیر اخذ عادلانه مالیات انجام داده است.

شهبازی تصریح کرد: قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی و اصلاحات صورت گرفته در یک سری از قوانین و اقداماتی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر ارزش افزوده و سوداگری و… همگی در مسیری اخذ مالیات عادلانه صورت گرفته است در واقع هدف اصلی آن است که افرادی که به هر نحوی فرار مالیاتی داشته‌اند شناسایی شوند و مالیات واقعی خود را بپردازند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود: سازمان امور مالیاتی کشور و وزارتخانه در شناسایی مودیانی که فرار مالیاتی داشته‌اند به خوبی عمل کرده و ما شاهد هستیم که این سازمان‌ها در دریافت مالیات و منابعی که از طریق مالیات در بودجه‌های سالانه پیش بینی می‌شود، موفق عمل کرده‌اند. البته یک سری اشکالات در خصوص مودیان مالیاتی وجود دارد که امیدواریم رفع شود و کشور به سمت و سویی حرکت کند که مالیات واقعی و عادلانه از افرادی که درآمدهای بالا دارند، اخذ شود.

شهبازی در ادامه متذکر شد: باید رفتارها و برنامه‌ریزی ها به گونه‌ای که در مودیان مالیاتی اعتماد و اطمینان لازم به وجود آید و آنها شاهد تأثیر پرداخت مالیات شأن در امورات عمرانی، توسعه‌ای و پیشرفت کشور باشند، در این صورت افراد تشویق می‌شوند تا مالیات خود را پرداخته و از فرار مالیاتی پرهیز کنند. در این صورت رسیدن به هدف اخذ مالیات واقعی و عادلانه سهل‌الوصول تر می‌شود و مشاغل خاص و افرادی که درآمد بالایی دارند به پرداخت مالیات واقعی اقدام می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: باید برای کاهش و به حداقل رسیدن شکاف پرداخت مالیاتی در بخش اصناف با تمرکز بر مشاغل خاص اقدام شود و به مانند سال گذشته تمرکز بر مشاغل خاص باشد.

۲۲۰

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا