سرور مجازی
zoomit

سازمان انرژی اتمی نفوذ سایبری به سرور ایمیلش را تایید کرد

امروز، اول آبان‌ماه، سازمان انرژی اتمی ایران اطلاعیه‌ای منتشر کرده و در آن هک شدن ایمیل شرکت تولید و توسعه این سازمان را تأیید کرد. در این اطلاعیه چنین آمده است:

دسترسی غیرمجاز از مبدا یک کشور خارجی مشخص، به سامانه پست الکترونیک این شرکت منجر به انتشار محتوای برخی از پست‌های الکترونیکی در فضای مجازی شد.

اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران درباره هدف از این نفوذ سایبری نوشت: «مطالب منتشره در فضای مجازی مبنی بر نفوذ به سرور پست الکترونیک شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی با هدف جلب توجه عموم و فضاسازی‌های رسانه‌ای صورت گرفته است.»

همچنین در این اطلاعیه از اقداماتی بررسی موضوع از ابعاد مختلف خبر داده و چنین نوشته است:

واحد فناوری اطلاعات شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی براساس ترتیبات پیش‌بینی شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضمن انجام اقدامات لازم و پیشگیرانه، موضوع را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد و گزارش اولیه خود را به مسئولان سازمان انرژی اتمی ارائه کرد.

هرچند در این اطلاعیه توضیحی درباره این که این نفوذ سایبری از سوی کدام گروه انجام گرفته، ارائه نشده است اما اعلام شده که محتوای موجود در ایمیل‌های کاربران حاوی پیام‌های فنی و تبادلات معمول و جاری روزمره است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا