سرور مجازی
اقتصادی

مجلس دو هفته تعطیل می‌شود

به گزارش دیتاسنتر من، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسات مجلس از شنبه هفتم خرداد به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود.

به نقل از فارس، وی افزود: پس از برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس در روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه و دیدار نمایندگان با رهبر معظم انقلاب پس از انتخابات هیأت رئیسه در همان روز جلسات مجلس به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود و طبق این برنامه اولین جلسه مجلس یکشنبه بیست و دوم خردادماه برگزار خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: تعطیلات تابستانی مجلس با هدف خدمت به مردم کاهش یافته و به جای اینکه نمایندگان دو هفته به تعطیلات بروند، یک هفته تعطیلات تابستانی دارند و یک هفته سرکشی به حوزه‌های انتخابیه در دستور کار است.

یوسفی خاطرنشان کرد: پیش از این مجلس یک ماه تعطیلات تابستانی داشت که در ابتدای تابستان نمایندگان دو هفته و در شهریور ماه نیز دو هفته تعطیل بودند.

جزئیات برنامه فراکسیون انقلاب مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس

محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفتگو با مهر، درباره برنامه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در آستانه انتخابات هیئت رئیسه در اجلاسیه سوم دوره یازدهم، اظهار داشت: ثبت‌نام داوطلبان هیئت رئیسه مجلس برای رأی‌گیری در مجمع عمومی فراکسیون از صبح روز یکشنبه (اول خرداد ماه) تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه (دوم خرداد ماه) در دبیرخانه فراکسیون انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه مجمع عمومی فراکسیون نیروهای انقلاب سه شنبه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در صحن مجلس برگزار می‌شود، بیان کرد: جلسه مجمع عمومی فراکسیون به ریاست محمدباقر قالیباف، رئیس فراکسیون برگزار خواهد شد.

پیشنهادات واصله به فراکسیون در خصوص شیوه رأی‌گیری در مجمع بررسی خواهد شد و پس از صحبت موافق و مخالف و رأی‌گیری و طبق نظر مجمع عمل می‌شود.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تصریح کرد: انتخابات در مجمع عمومی فراکسیون مثل سال گذشته به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و تنها اسامی کسانی در سامانه درج خواهد شد که در وقت اعلام شده به دبیرخانه فراکسیون مراجعه و ثبت‌نام کنند. افرادی که در مجمع عمومی فراکسیون رأی نمی‌آورند، متعهد می‌شوند که مجدداً در صحن مجلس کاندیدا نشوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در پایان وقت ثبت‌نام یعنی ساعت ۱۸ روز دوشنبه (دوم خرداد ماه) اسامی داوطلبان انتخابات هیئت رئیسه مجلس به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا