سرور مجازی
فضای مجازی

لغو صدها پرواز و تعطیلی مدارس پایتخت چین در پی طوفان شدید

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، به دلیل بارش سیل آسا و همچنین وزش باد شدید، صدها پرواز در پکن لغو و مدارس و مکان های گردشگری این شهر روز دوشنبه تعطیل شدند.

مقامات محلی در حالی که پایتخت چین با بزرگترین طوفان خود در سال جاری روبرو بود به شهروندان هشدار دادند که در خانه خود بمانند.

در بعضی مناطق 100 میلی متر باران در طول روز پیش بینی شده است و ردیاب هواپیمایی VariFlight لغو حدود 700 پرواز را در دو فرودگاه این شهر ثبت کرد.

مقامات هواشناسی در مورد "طوفان شدید و باران" به همراه رعد و برق از اواخر روز یکشنبه تا عصر دوشنبه در پکن و مناطق مجاور هشدار داده بودند.

اقتصاد چین رشد بی سابقه 18.3 درصد را در سه ماهه اول 2021 ثبت کردرشد 8 درصدی اقتصاد چین با وجود شیوع کرونا

رانش زمین در یکی از مناطق شمالی این شهر نیز گزارش شده است. شبکه تلویزیونی دولت چین CCTV تصاویر راه هایی که با سقوط سنگ های بزرگ مسدود شده است را پخش کرد.

به گفته این شبکه تلویزیونی، باران و طوفان شدید موجب توقف تلاش ها برای پاکسازی راه ها شده است.

کودکان در حالی در خانه ماندند که مهد کودک ها، مدارس ابتدایی و متوسطه این شهر روز دوشنبه تعطیل شدند.

جاذبه های گردشگری مشهور از جمله بخشی از دیوار بزرگ چین نیز تعطیل شد و فعالیت برخی از خانه های روستایی مخصوص گردشگران نیز به حالت تعلیق درآمد.

رسانه های دولتی همچنین اعلام کردند که برخی از قطارهایی که بدون راننده و در حالت خودکار در پکن فعالیت می کردند به حالت دستی در آمدند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا