سرور مجازی
فضای مجازی

5 تن برنج طارم در بورس کالا عرضه شد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دومین نماد معاملاتی گواهی سپرده برنج طارم مازندران در حالی روز گذشته در بورس کالای ایران گشایش یافت که معاملات 5 هزار گواهی سپرده معادل 5 تن برنج در نخستین روز کاری این نماد به ثبت رسید.

شایان ذکر است انبار شرکت توسعه تجارت برنج مازندران از روز سه شنبه 16 شهریور ماه آماده پذیرش محصول برنج سفید طارم محلی بوجار نشده مشتریان شد و با اعلام آمادگی این انبار برای پذیرش محصول، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی برنج تحت عنوان برنج طارم 0104 تجارت مازندران (پ) گشایش یافت و تاکنون 5 هزار گواهی سپرده در این نماد مورد معامله قرار گرفته است.

محصول تحویلی به انبار باید تولید سال زراعی جاری و در کیسه های پلاستیکی باشد و انباردار، کالای تولیدی سال های زراعی گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

گفتنی است، معاملات گواهی سپرده برنج طارم مازندران برای نخستین بار از روز شنبه 14 فروردین ماه آغاز شده بود که سررسید نماد معاملاتی مذکور 31 خرداد ماه امسال بود.

شایان ذکر است، هر گواهی سپرده برنج طارم یک کیلوگرم از این محصول است و سررسید انبار جدید 29 تیر ماه 1401 بوده و آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده 22 تیر ماه است و پس از آن معاملات نماد برای فرآیند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

اطلاعات مربوط به سفارش ها و قیمت های معاملاتی در بخش "بورس کالا" قسمت "گواهی سپرده" در سایت www.tsetmc.com برای عموم قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا