فضای مجازی

واردات نفت چین در ماه ژوئیه افزایش یافت

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، واردات نفت خام چین پس از آنکه در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود در سال 2021 سقوط کرد، ماه گذشته یعنی ژوئیه با خروج پالایشگاه ها از فصل تعمیر و نگهداری افزایش یافت.

متوسط ​​واردات روزانه نفت چین 10.07 میلیون بشکه در روز یا به گفته رویترز، در مجموع 41.24 میلیون بشکه در ماه بود. با این وجود، این میزان واردات باز هم کمتر از رقم سال گذشته است: در ژوئیه 2020، چین 51.29 میلیون تن نفت خام خریداری کرد.

اما رقم واردات ماه ژوئیه نسبت به ماه ژوئن یعنی زمانی که واردات به طور متوسط ​​9.77 میلیون بشکه در روز یا در مجموع 40.14 میلیون تن بود، بهبود چشمگیری نشان می دهد.

در نیمه اول سال جاری میلادی، واردات نفت چین 3 درصد در سال کاهش یافت و چشم اندازها نیز متفاوت است.

واردات نفت چین از عربستان 19 درصد کاهش یافتواردات نفت چین به پایین‌ترین رقم از ابتدای سال 2021 رسید

تحلیلگران موسسات مختلف از جمله ریستاد انرژی Rystad Energy ، انرژی اسپکت Energy Aspect و آیسیس ICIS پیش بینی می کنند که محدودیت های اخیر برای واردات و شیوه های اعمال مالیات برای پالایشگاه های مستقل و همچنین افزایش قابل ملاحظه قیمت نفت در سال جاری، می تواند منجر به ثابت ماندن یا افزایش اندک واردات نفت خام به چین در سال 2021 شود.

بر اساس گزارش رویترز، واردات نفت چین می تواند در سال 2021 تا 2 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یابد که پایین ترین نرخ رشد در دو دهه گذشته و بسیار کمتر از متوسط ​​رشد 9.7 درصدی نرخ واردات از سال 2015 است.

از سوی دیگر، می توانیم با کاهش واردات نفت چین نیز روبرو شویم چرا که فشار بر پالایشگاه های مستقل شدت می گیرد و بخش هایی از این کشور به دلیل موج جدید کرونا قرنطینه می شود. همچنین، بر اساس داده های ماهواره ای که توسط شرکت تجزیه و تحلیل انرژی OilX در پیش از این منتشر شده است، به نظر می رسد که چین مقدار زیادی نفت ذخیره کرده است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا