فرهنگی

یک شرکت به جمع فرابورسی‌ها پیوست

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت پالایش قطران ذغالسنگ(سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط از امروز(سه شنبه) به عنوان دویست پنجاه و پنجمین نماد معاملاتی(هفتاد و هشتمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که در روز 5 آذر سال گذشته پذیرش و با شماره 11857 در روز دوم تیر امسال نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده، با نماد معاملاتی "قطران" در گروه محصولات شیمیایی، زیرگروه تولید سایر محصولات شیمیایی روی تابلوی بازار اول نرخ‌های بازار فرابورس ایران درج شده است.

شایان ذک راست شرکت پالایش قطران ذغالسنگ در سال 1376 به منظور فرآوری و پالایش پسماند شیمیایی واحدهای کک سازی (قطران ذغالسنگ) و تبدیل آن به محصولات شیمیایی با ارزش و متنوع با ظرفیت یکصد هزار تن در سال راه اندازی گردیده است. پالایشگاه این شرکت براساس یکی از مدرن ترین فناوری های روز دنیا طراحی و ساخته شده و در حال حاضر بزرگترین پالایشگاه قطران ذغالسنگ در خاورمیانه می باشد.

این شرکت ضمن تامین مواد اولیه صنایع مهم کشور مانند واحدهای تولید آلومینیوم، دوده صنعتی و فرآورده های نسوز، محصولات ارزشمندی مانند نفتالین، انامل برای پوشش لو له های زیرزمینی انتقال آب و گاز و اخیرا فوق روان کننده بتن پایه نفتالینی را جهت تامین نیاز داخل کشور و صادرات تولید و عرضه می‌کند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا