سرور مجازی
فضای مجازی

مصرف نفت آمریکا در سال 2020 به کمترین میزان طی 25 سال گذشته رسید

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) روز پنجشنبه اعلام کرد که مصرف نفت این کشور در سال گذشته به 18.1 میلیون بشکه در روز رسیده است که کمترین میزان طی 25 سال گذشته محسوب می شود.

مصرف نفت در بخش حمل و نقل در سال 2020 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به میزان 15 درصد سقوط کرد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا در برآورد جدید خود از مصرف فرآورده های نفتی این کشور در سال گذشته بر اساس منبع انرژی و بخش مصرف کننده، اعلام کرد که مصرف تمام بخش ها کاهش یافته است.

قرنطینه و سایر اقدامات برای مهار ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده در سال 2020 دلیل اصلی کاهش مصرف نفت بود، به ویژه در بخش حمل و نقل که مصرف بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما در آن به شدت کاهش یافت.

بنابر داده های اداره اطلاعات انرژی، مصرف پرفروش ترین فرآورده نفتی در ایالات متحده یعنی بنزین، 14 درصد کاهش یافته و به 8 میلیون بشکه در روز در سال گذشته رسیده است که پایین ترین میزان مصرف بنزین در این کشور از سال 1997 محسوب می شود.

پیش بینی کاهش 2.5 میلیون بشکه ای تقاضای روزانه نفت در آمریکا و اروپاتقاضای نفت در آمریکا تا اوت 2021 به سطح پیش از دوره کرونا باز نمی‌گردد

بنزین 44 درصد از کل مصرف نفت آمریکا را در سال گذشته به خود اختصاص داده است. بخش حمل و نقل 96 درصد از مصرف بنزین را تشکیل می دهد، در حالی که بخش های صنعتی و تجاری بقیه را مصرف می کنند.

مصرف گازوئیل (سوخت دیزل) نیز 8 درصد در سال 2020 نسبت به سال 2019 کاهش یافته است.

گازوئیل 21 درصد از مصرف نفت آمریکا در سال گذشته را به خود اختصاص داده است. به طور معمول، بیش از سه چهارم کل سوخت دیزل توسط کامیون ها، کشتی ها و قطارها در بخش حمل و نقل استفاده می شود.

مصرف سوخت جت شدیدترین کاهش یعنی به میزان 62 درصد داشته است که آخرین بار این کاهش سطح مصرف در سال 1983 مشاهده شد. سوخت جت و بنزین مورد استفاده در بخش هوایی 6 درصد از کل مصرف نفت آمریکا در سال گذشته را تشکیل می دادند.

به طور کلی، برآوردهای اداره اطلاعات انرژی ماه گذشته نشان داد که مصرف نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ در ایالات متحده در سال 2020، 9 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح از سال 1991 رسید و بزرگترین کاهش سالانه مصرف سوخت فسیلی ایالات متحده را به دو صورت مطلق و درصدی حداقل از سال 1949 نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، تقاضا برای فرآورده های نفتی که 44 درصد از مصرف سوخت های فسیلی در ایالات متحده را شامل می شود، سال گذشته در مقایسه با سال 2019 ، 13 درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا