فضای مجازی

هند 25 میلیارد دلار در 3 ماه نفت وارد کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، ارزش واردات نفت خام هند در سه ماهه اول سال مالی این کشور 190 درصد افزایش یافته و به 24.7 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که میزان واردات نفت این کشور یک رشد متوسط 14.7درصدی را داشته است.

افزایش هزینه واردات هند نتیجه افزایش مداوم قیمت جهانی نفت بوده و یک بار دیگر وابستگی مصرف کنندگان بزرگ دنیا به نفت خارجی را نشان می‌دهد. این افزایش در شرایطی صورت گرفته که مصرف سوخت هنوز به سطح قبل از بحران کرونا نرسیده است.

تولید نفت هند 1.79 درصد کاهش یافتواردات نفت هند به پایین‌ترین رقم طی 9 ماه گذشته رسید

در واقع سه ماهه اول سال مالی هند که به ماه ژوئن ختم می‌شود، با قرنطینه‌های نسبی در این کشور در پاسخ به گسترش همه‌گیری کرونا همزمان بود ولی این قرنطینه‌ها تاثیری بر میزان واردات نفت هند در این مدت نداشته است. مصرف سوخت در هند در ماه‌های آوریل و مه پایین آمده و در ژوئن یک افزایش نسبی داشتند. دو ماه اول سال مالی جدید در هند با موج دوم همه‌گیری کرونا در این کشور همراه بوده است.

هند بیش از 80 درصد از نفت مصرفی خود را وارد می‌کند و یکی از مخالفان قرارداد اوپک پلاس برای کنترل عرضه نفت جهت افزایش قیمت آن بوده است.

این مخالفت زمانی شدیدتر شد که عربستان در ماه آوریل با اطمینان از بهبود تقاضا، قیمت رسمی فروش نفت خود به خریداران آسیایی را بالا برد. دهلی نو از پالایشگاه‌هایش خواست نفت کمتری از عربستان خریداری کنند. بنابراین پالایشگاه های دولتی هند 36 درصد کمتر در ماه مه از عربستان نفت خریدند.

انتهای پیام/109

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا