فضای مجازی

شرکت آلمانی 12 هواپیمای باری برقی سفارش داد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آلمانی دی اچ ال اکسپرس DHL Express که زیر مجموعه "دویچه پست" محسوب می شود، روز سه شنبه اعلام کرد که سفارش 12 هواپیمای باری برقی را به شرکت ایوییشن Eviation برای تحویل در سال 2024 داده است و قصد دارد اولین شبکه باربری هوایی الکتریکی جهان را بسازد.

شرکت DHL Express در بیانیه ای اعلام کرد که این اولین شرکتی در جهان است که هواپیمای "Alice" را به Eviation سفارش داده است و افزود که قصد دارد اولین شبکه حمل و نقل هوایی الکتریکی را در گامی به سوی "حمل و نقل هوایی پایدار" ایجاد کند.

جان پیرسون، مدیرعامل DHL Express گفت: ما به آینده خدمات لجستیک بدون انتشار آلاینده ها اعتقاد داریم. ما با هم در حال ورود به یک دهه جدید هوانوردی پایدار هستیم.

این شرکت در ادامه تأکید کرد که Eviation پیش بینی می کند که اولین پرواز این هواپیمای برقی اواخر امسال انجام خواهد شد و قصد دارد این هواپیمای باری را در سال 2024 به DHL تحویل دهد.

روسیه از نخستین هواپیمای برقی دنیا رونمایی می‌کندسریع‌ترین هواپیمای برقی جهان ساخته شد +تصاویر

به گفته این شرکت، هواپیمای "آلیس" می تواند با یک خلبان پرواز کند و بیش از 1200 کیلوگرم (2600 پوند) را حمل کند. مدت زمان لازم برای شارژ هر ساعت پرواز تقریباً 30 دقیقه و حداکثر برد آن 815 کیلومتر (440 مایل دریایی) است.

شرکت Eviation متعلق به گروه Clermont سنگاپور است و یکی از چندین شرکتی است که به دنبال توسعه هواپیماهای برقی کوچک می باشد. هواپیماهایی که انرژی و هزینه عملیاتی کمتری را صرف می کنند، آلایندگی کمتری دارند و نسبت به هواپیماهای معمولی ساکت تر هستند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا