اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

۹۲۷ اسب‌بخار برای لوکس‌ترین سدان مرسدس؛ معرفی S63 تیونینگ پوسایدن

تیونر آلمانی پوسایدون (Posaidon) در یکی از پروژه‌های اخیر خود به سراغ نسل قبلی مرسدس AMG S63 رفته و چند پکیج جذاب را برای ارتقای این سدان لوکس پرچمدار تدارک دیده است. در صورت سفارش تمامی پکیج‌ها، قدرت این خودرو به ۹۲۷ اسب بخار افزایش می‌یابد.

از نظر مهندسین پوسایدون، AMG S63 به لحاظ ظاهری جذابیت‌های لازم را دارد، به همین خاطر از جراحی زیبایی چشم‌پوشی نموده و از نصب قطعات جدید یا اضافی خودداری کرده‌اند. البته در این بین سیستم تعلیق ارتقا یافته و به لطف یک ماژول الکترونیکی امکان کاهش ارتفاع میسر شده است.

موتور ۴ لیتری V8 و توئین توربوی به کار رفته در AMG S63 4MATIC+ در حالت استاندارد توانایی تولید ۶۱۲ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. نیروی تولیدی این موتور از طریق گیربکس ۹ سرعته خودکار و سیستم ۴MATIC+ به سمت هر چهار چرخ هدایت می‌شود.

مدلی که تصاویر آن ضمیمه این مطلب شده، نسخه فاصله محوری طولانی از AMG S63 4MATIC+ است

در صورت سفارش پکیج پایه RS 830، پوسایدون توربوشارژرهای استاندارد را با نمونه‌های پیشرفته‌تر جایگزین می‌کند، فیلتر هوا نیز جای خود را به نمونه اسپرت می‌دهد؛ در کنار این‌ها، سیستم اگزوز به مبدل کاتالیست اسپرت مجهز شده و موتور و گیربکس از نو برنامه‌ریزی می‌شوند. ماحصل این تغییرات ارتقای قدرت موتور به ۸۱۸ اسب بخار و گشتاور به ۱۱۰۰ نیوتن متر است.

برای کسانی که این خروجی کفایت نمی‌کند، پوسایدون پکیج RS 830+ روی میز می‌گذارد! با سفارش این پکیج قدرت موتور به ۸۶۸ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۲۰۰ نیوتن متر افزایش می‌یابد. با اتکا به این موتور توانمند، AMG S63 4MATIC+ تیونینگ پوسایدون در عرض ۳.۲ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر رسانده و قادر است نهایت سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند.

پکیج RS 830+ یک مرحله دیگر دارد که اگر مشتری آن را سفارش دهد، سرسیلندر و نشیمنگاه سوپاپ تعویض شده و سیستم جدید تزریق آب و متانول به لیست فوق افزوده می‌شود. این تغییرات هم قدرت موتور را به رقم اعجاب‌انگیز ۹۲۷ اسب بخار و گشتاور آن را به ۱۲۸۰ نیوتن متر می‌رسانند. همچنین این پکیج سرعت نهایی را به ۳۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش می‌دهد.

گفتنی است چنانچه فردی مایل به تغییرات سخت‌افزاری نباشد، می‌تواند با سفارش پکیج ارتقای نرم‌افزاری بسنده کند. با سفارش این پکیج قدرت موتور V8 به ۶۹۷ اسب بخار و گشتاور آن به ۱,۰۰۰ نیوتن متر افزایش می‌یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا