اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

پیکاپ برقی آلفاموتور سوپر ولف با پیشرانه برقی به جنگ هامر الکتریکی می‌رود

استارتاپ آمریکایی آلفاموتور، پس از معرفی مدل‌های ولف و ولف پلاس، حالا نسخه دیگری را با نام سوپر ولف به جمع محصولات خود اضافه کرده است. این نسخه در حقیقت مدل چهار درب یا همان crew cab ولف پلاس بوده و جادارترین ساخته کمپانی و رقیبی برای مدل جدید هامر الکتریکی محسوب می‌شود.

با ۵,۴۵۰ میلیمتر طول، ۱,۹۹۵ میلیمتر عرض و ۱۷۶۰ میلیمتر ارتفاع، آلفاموتور سوپر ولف ابعادی مشابه با فورد رنجر یا تویوتا هایلوکس دارد. از نظر طراحی این خودرو تفاوتی با دیگر برادران خود ندارد و بدنه جعبه‌ای شکل، چراغ‌های LED تقریبا گرد، گلگیرهای متورم و سپرهای بیرون‌زده از اتاق از جمله خصوصیات ظاهری آن هستند. این پیکاپ با آپشن‌هایی چون چراغ‌های کمکی، درهای لوله‌ای و کاور جمع‌شونده قابل سفارش است.

طول، عرض و عمق قسمت بار سوپر ولف به ترتیب برابر با ۱۶۵۲، ۱۴۹۰ و ۴۵۸ میلیمتر است. این قسمت ظرفیتی برابر با ۱۳۳ لیتر دارد. مشتریانی که به دنبال فضای بیشتر باشند، می‌توانند با سفارش آپشنی کشویی، ۱۰۱۶ میلیمتر دیگر به قسمت عقب اضافه کنند.

در داخل کابین با فضایی آشنا و کمابیش یکسان با مدل‌های قبلی طرف هستیم، با این تفاوت که ظرفیت حمل سرنشین به چهار نفر افزایش یافته است. در این بخش فرمان سه شاخه، نمایشگر دیجیتال پشت فرمان و نمایشگر تبلت مانند سیستم اینفوتینمنت از المان‌ها و موارد قابل ذکر هستند.

پیکاپ دو کابین آلفاموتور سوپر ولف با پک باتری ۷۵ و ۸۵ کیلووات ساعتی به فروش رسیده و تمامی چرخ‌های آن محرک هستند. این خودرو با شارژ کامل و بسته به باتری نصب شده، می‌تواند مسافتی بین ۲۷۵ الی ۳۰۰ مایل (۴۴۳ الی ۴۸۳ کیلومتر) را طی کند.

درباره مشخصات پیشرانه اطلاعاتی منتشر نشده، ولی آلفاموتور می‌گوید سوپر ولف در عرض ۶.۵ ثانیه سرعت خود را به ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رساند و قادر است تا سه تن بار را به دنبال خود بکشد.

برای خرید این پیکاپ برقی قیمتی بین ۴۸ الی ۵۶ هزار دلار تعیین شده است. این ارقام البته بدون احتساب مشوق ۷۵۰۰ دلاری مخصوص خودروهای الکتریکی هستند. در حال حاضر آلفاموتور سفارش مشتریان علاقه‎‌مند به سوپر ولف را پذیرش می‌کند، در رابطه با زمان تحویل فعلا حرفی به میان نیامده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا