سرور مجازی
فضای مجازی

مدیرعامل رجا: وزیر راه به قولش عمل کند/ رجبی: با این شرایط نمی‌توانیم به خدمات‌رسانی ادامه بدهیم

– اخبار اقتصادی –

محمد رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: هر سال در اردیبهشت ماه طی فرآیندی هزینه‌های سال قبل را محاسبه می‌کردیم و همیشه هم پس‌گرا بودیم.

وی ادامه داد: این هزینه‌ها به شورای‌عالی ترابری می‌رفت و مصوبه افزایش قیمت را دریافت می‌کردیم. قسمتی از قیمت‌ها که شامل حقوق و دستمزد است چون حداقل‌بگیر هستیم پس از تصویب شورای‌عالی می‌آمدیم در سهم بلیت اعمال می‌کردیم.

وی بیان کرد: یک قسمت مربوط به خرید کالا و اقلام خارجی است که متأثر از ارز و بازار است. برخی از اقلام داخلی است و در عین حال افزایش سرسام‌آوری در این بخش داشته‌ایم.

وی ابراز کرد: در این بخش 240 درصد افزایش قیمت کالا داشته‌ایم؛ یعنی سال گذشته چرخ را 12 تا 13 میلیون تومان خریداری می‌کردیم الآن همان را 44 میلیون تومان می‌خریم.

مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا یادآور شد: قبل از عید برای افزایش قیمت اقدام کردیم که برای اداره بوده است، یعنی ما باید روزانه منابعی را کسب کنیم تا بتوانیم شرکت را اداره کنیم، سال گذشته به‌دلیل فشار کرونا ما از سازمان تأمین اجتماعی خیلی کمک گرفتیم.

رجبی اضافه کرد: متأسفانه پروسه‌ای که برای افزایش قیمت در شورای هماهنگی وزارت راه طی کرده‌ایم قرار بود حدود 40 درصد افزایش قیمت را داشته باشیم. سال گذشته دوتا 20 درصد را برای شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی تصویب کردند که یکی از آنها را اجازه دادند اجرایی کنیم.

وی تأکید کرد: امسال بر اساس همین فرآیند هزینه‌های کمیته فرعی شورای‌عالی ترابری وزارت راه افزایش قیمت را تأیید کرد که نماینده همه سازمان‌های ذی‌ربط در این جلسه بودند.

وی گفت: وزیر راه و شهرسازی ما را به دفتر خودش دعوت کرد و قول داد "قبل از این که به مرداد برسید تأیید افزایش قیمت را اخذ کنم". متأسفانه ما در زمان حاضر به‌دلیل رعایت پروتکل‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا توان پرداخت حقوق کارکنان را نداریم.

مدیرعامل رجا اضافه کرد: امروز متوجه شدیم وزیر راه و شهرسازی از قول خودش شانه خالی کرده است، به ما اعلام شد "برای 10 روز اول مرداد به‌قیمت‌های قبلی بلیت را بفروشید و بعد از یازدهم اعلام می‌کنیم بر اساس نرخ جدید بلیت‌ها عرضه شود".

رجبی متذکر شد: با شرایطی که در بخش ریلی وجود دارد بیش از 90 واگن شرکت رجا به‌دلیل قطعه خوابیده است و با تداوم این روند با بیکاری ناخواسته مواجه خواهیم شد که عملاً دیگر نمی‌توانیم خدمات‌رسانی در بخش مسافری را داشته باشیم.

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا