اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

بلومبرگ: وزارت دادگستری آمریکا درباره کلاهبرداری تتر تحقیق می‌کند

بلومبرگ با انتشار گزارشی جنجالی ادعا می‌کند شرکت تتر (USDT) تحت پیگیرد و بازرسی قانونی وزارت دادگستری آمریکا قرار دارد تا مشخص شود آیا با پنهان کردن فعالیت‌های خود قصد کلاهبرداری از بانک‌های آمریکایی را داشته است یا خیر.

بعد از انتشار این خبر شرکت تتر نیز بیکار ننشست و با انتشار بیانیه‌ای، گزارش بلومبرگ را زیر سوال برد. تتر می‌گوید ادعای مطرح شده در گزارش بلومبرگ موضوعی قدیمی است که این رسانه تنها با هدف جلب نظر کاربران،‌ اقدام به انتشار چنین خبری کرده است.

با این وجود بلومبرگ در گزارش خود به این موضوع اشاره می‌کند که این نخستین باری نیست که استیبل کوین تتر مورد اتهام قرار گرفته‌ و وضعیت فعالیت‌ آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. پیش از این نیز مقامات آمریکایی فعالیت‌های مربوط به تتر را مورد بازرسی قرار داده بودند.

گفتنی است تتر با ارزش بازاری بالغ بر ۶۱ میلیارد دلار به عنوان برترین استیبل کوین بازار رمزارزها شناخته می‌شود. پس از تتر، USDC با ارزش بازار ۲۸ میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار دارد.

تتر

معمولا طبق سنت دیرین، خبرهای مرتبط با تتر بر قیمت محبوب‌ترین رمزارز بازار یعنی بیت کوین تاثیرگذار است. هرچند برخی معتقدند این روند در شرایط جدید تغییر کرده است. به گفته برخی تحلیلگران بازار، این بار نیز انتشار این خبر در کنار تصمیم تسلا برای پشتیبانی مجدد از بیت کوین و برخی دیگر از اخبار توانسته نوسانی هرچند جزئی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

باتوجه به اینکه قیمت تتر با نوسانات بازار دچار نوسان‌های شدید نمی‌شود،‌ برخی معامله‌گران ترجیح می‌دهند معاملات رمزارزها را بر پایه تتر انجام دهند.

حدود بیش از سه سال قبل، گزارش‌های اولیه‌ای از تحقیقات دولت فدرال در مورد تتر منتشر شد. به گزارش بلومبرگ این تحقیقات همچنان ادامه دارد و پرونده کماکان باز است. اوایل سال جاری میلادی نیز تتر و بیت فینکس (Bitfinex) از شرکت‌های وابسته به یکدیگر با دادستانی نیویورک در مورد خسارت وارد بر کاربران به توافق‌هایی رسیدند ولی قضیه به همین جا ختم نشده و وزارت دادگستری به تحقیقات خود درمورد تتر ادامه می‌دهد.

البته تتر بعد از انتشار این خبر از سوی بلومبرگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که به نقش خود در این صنعت و همکاری که با مقامات دولتی آمریکا و سایر نقاط جهان دارد، افتخار می‌کند و تاکید کرده به عنوان بخشی از تعهد خود به کاربران، شفافیت و پاسخگویی که لازمه حضور در بازار است و به طور معمول مورد توجه سازمان‌های اجرای قانون است، متعهد خواهد بود. این شرکت گفته همچنان با نهادهای قانون‌گذار آمریکا و سایر نهادهای بین‌المللی همکاری می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا