سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

اندروید ۱۳ احتمالا با اسم رمز «تیرامیسو» توسعه پیدا می‌کند

اندروید ۱۲ تا چند ماه دیگر به‌صورت عمومی عرضه می‌شود ولی این نسخه در حال حاضر در فاز بتا ۳.۱ در دست آزمایش است. در بتای جدید اندروید ۱۲ اطلاعاتی رویت شده که اسم رمز اندروید ۱۳ را تحت عنوان «تیرامیسو» فاش می‌کند.

نسخه جدید بتای اندروید که اخیرا منتشر شده و عمدتا شامل اصلاح باگ‌های این سیستم عامل است، تغییر جدیدی دارد که نشان می‌دهد در اندروید ۱۳ حرف T به‌عنوان حرف اول تیرامیسو انتخاب شده است. نسخه فعلی اندروید که با حرف S شناخته می‌شود، در واقع حرف اول Snow Cone یا «بستنی یخی» است.

این نخستین باری است که به اسم رمز داخلی نسخه بعدی اندروید اشاره می‌شود. البته گوگل از اندروید ۱۰ سیستم رسمی نام‌گذاری این سیستم عامل را به سیستم عددی تغییر داد اما به رسم گذشته هنوز نام یک دسر هم برای نسخه‌های مختلف اندروید انتخاب می‌شود.

اندروید ۱۰ با نام Quince Tart به معنای «تارت بِه» و اندروید ۱۱ هم با نام Red Velvet Cake به معنای «کیک قرمز مخملی» شناخته می‌شود. تیرامیسو که به عنوان نام اندروید ۱۳ انتخاب شده نوعی دسر ایتالیایی با طعم قهوه است که گاهی اوقات در کنار کیک و بستنی سرو می‌شود.

زمان زیادی تا معرفی و عرضه اندروید ۱۳ باقی مانده و در حال حاضر باید منتظر اندروید ۱۲ باشیم که چند ماه پیش رسما در مراسم Google I/O 2021 معرفی شد. این نسخه دارای بزرگ‌ترین تغییرات ظاهری در چند سال اخیر اندروید است و از زبان طراحی جدید Material You استفاده می‌کند.

در این نسخه رنگ عناصر رابط کاربری همراه با تم رنگی تصویر پس‌زمینه تغییر می‌کند تا مشابهت رنگی کل سیستم بیشتر شود. ساعت موجود در لاک اسکرین بزرگ‌تر شده و زمانی که صفحه خالی باشد، فضای زیادی را اشغال می‌کند. ویجت‌ها هم تغییراتی داشته‌اند و حالا بسیار رنگارنگ‌تر از قبل هستند و شکل‌های جدیدی دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا