سرور مجازی
اقتصادی

قیمت دلار در آستانه یک تصمیم‌/ مرز کاهش قیمت کجاست؟

قیمت دلار در آستانه یک تصمیم‌/ مرز کاهش قیمت کجاست؟

معامله گران امیدوار به روند صعودی قیمت ها در بازار ارز، امروز به استقبال معاملات خواهند رفت؛‌ روندی که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده است و باید دید در جریان معاملات امروز تداوم خواهد داشت یا خیر؟

در جریان معاملات روز دوشنبه در بازار ارز تهران قیمت دلار مسیر صعودی را با شدت بیشتری دنبال کرد و در نهایت در نقطه میانی کانال ۶۰ هزار تومان متوقف شد. براساس پیگیری خبرنگار اقتصادنیوز، این روند برای دلار هرات هم تکرار شد و اسکناس آمریکایی در بازار همسایه ایران هم در همین حدود نرخ گذاری شد. قیمت درهم امارات هم در بازار با گپ مثبت ۹۰ تومانی در ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز به کار کرد و با افزایش در ۱۶ هزار و ۵۶۰ تومان به کار خودش پایان داد. اما نکته جالب توجه برای معامله گران روند حباب درهم نسبت به دلار تهران بود. بررسی اقتصادنیوز نشان می دهد حباب درهم از اواسط ماه بهمن ۱۴۰۲ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ منفی شده بود؛ اما بعد از این تاریخ مثبت شد و طی ۱۰ روز گذشته قیمت دلاری درهم بالاتر از قیمت دلار در تهران ایستاد.

فعالان بازار معتقدند روند افزایشی بازار ارز تهران در روزهای اخیر ناشی از یک بلاتکلیفی و سردرگمی است و نباید در این مقطع دست به خرید یا فروش زد. گروهی دیگر هم مدعی هستند که بازار کمی روند صعودی را در پیش گرفته تا ریسک احتمالی پس از انتخابات ریاست جمهوری را پوشش دهد.

با این حال روند حرکتی دلار در جریان معاملات پشت خطی هم از تداوم روند افزایشی دو روز گذشته در بازار امروز چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ خبر می دهد. براساس گزارش اقتصادنیوز،‌ دلار هرات در جریان این معاملات در حال پیشروی از نیمه کانال ۶۰ هزار تومان است. تتر هم در بازار شب گذشته به مانند دلار در بالای نیمه کانال ۶۰ هزار تومان قرار گرفت و ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان در لحظه نگارش این گزارش معامله شد.

معامله گران پیش بینی می کنند سطح ۶۰ هزار و ۳۰۰ تومان مرز حمایتی و نرخ تصمیم گیری دلار است و اسکناس آمریکایی تا زمانی که بالای این مرز قرار گرفته و نوسان دهد، همچنان به صعود خود ادامه خواهد داد. براساس پیگیری خبرنگار ما،‌ این گروه بر این باورند که اگر دلار در جریان معاملات امروز زیر ۶۰ هزار و ۳۰۰ تومان قرار بگیرد و بتواند ماندگار شود،‌ بار دیگر در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت.

۲۲۳۲۲۵

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا