سرور مجازی
اقتصادی

یک پیش‌بینی بذرافشان درباره نوسانات قیمت طلا/این انتظار را نداشته باشید

یک پیش‌بینی بذرافشان درباره نوسانات قیمت طلا/این انتظار را نداشته باشید

به گزارش خبرآنلاین؛ از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا اکنون (اواسط خرداد ماه) بازار طلا در رکود به سر می‌برد که می‌تواند ناشی از عوامل متعددی مانند کاهش تقاضای جهانی، نوسانات ارزش دلار باشد.

تیترکوتاه در خبری نوشت:کاهش تقاضا از سوی خریدارانی بزرگ و کاهش سرمایه‌گذاری در طلا به عنوان یک دارایی امن نیز می‌تواند به این رکود دامن بزند. در نتیجه، سرمایه‌گذاران ممکن است به دنبال گزینه‌های دیگری برای حفظ ارزش سرمایه خود باشند، که این امر می‌تواند بر فعالیت های بازار طلا تأثیر منفی بگذارد.

برای بررسی بیشتر وضعیت بازار با نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران به گفت و گو پرداختیم.

بذرافشان در خصوص نوسانات بازار طلا امروز گفت: بازار طلا و سکه امروز تحت تأثیر کاهش قیمت اونس جهانی قرار گرفت. قیمت‌ها پس از یک ماه ثبات نسبی، اکنون با کاهش مواجه شدند. در هفته‌های گذشته نیز اونس جهانی تا اوج ۲۴۱۷ دلار صعود کرده بود، اما امروز به ۲۳۲۷ دلار کاهش یافت.

وی در خصوص پیش بینی قیمت ها در این هفته افزود: با توجه به اینکه در طول یک ماه گذشته، قیمت‌ها کاهش و ثبات نسبی را در مقایسه با اونس جهانی و بازار ارز تجربه کرده‌ است، احتمال کاهش قیمت بیشتر بسیار کم است. از ابتدای سال، بازار با التهابی روبرو نبوده و نیمه تعطیلی بازار نیز تأثیری بر شرایط نداشته است. با این حال، قیمت ها از ثبات نسبی برخوردار است و احتمال نوسان در این هفته کم است؛ ممکن است نوسانات بین ۱ تا ۳ درصد به صورت افزایشی یا کاهشی باشد. با این وجود، مردم انتظار کاهش قیمت طلا را نداشته باشند زیرا قیمت‌ها طی یک ماه گذشته تغییر خاصی نداشته اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران تصریح کرد: بازار در حال حاضر در شرایط رکود و کمبود تقاضا قرار گرفته است و هیچ التهابی دیده نمی‌شود. بخش تولید نیز از ابتدای سال با بحران‌های مالی، معیشتی و اجتماعی مواجه شده اند و واحدهای تولیدی برای پرداخت هزینه‌های اجاره، پرسنلی و کارگری دچار مشکلات شده‌اند. در حوزه‌های دیگر نیز شرایط مشابهی مشاهده می‌شود اما وضعیت در حوزه تولید ملتهب ‌تر است.

217

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا