سرور مجازی
اقتصادی

قیمت جدید گندم اعلام شد + جدول قیمت

قیمت جدید گندم اعلام شد + جدول قیمت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت گندم در بازار روز برای تاریخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ اعلام شد.

قیمت گندم در بازار امروز

قیمت گندم در آخرین نرخ اعلامی در بازارها حدول ۱۶ هزار و ۴۰۰ تومان و حداکثر ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم است میانگین خرید و فروش قیمت گندم ۱۶ هزار و ۴۵۰ تومان است که کمی کاهشی شده است.

قیمت جهانی

قیمت هر بوشل گندم در بازار جهانی ۶۰۱ دلار است.

اخبار جدید قیمت گندم

با وجود اینکه دو ماه از تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی می‌گذرد و وارد ماه دومِ سال زراعی شده‌ایم، قیمت‌های خرید تضمینی هنوز ابلاغ نشده است، درحالی که طبق قانون باید یک هفته پس از تعیین قیمت مصوب، نرخ‌ها توسط وزیر جهاد کشاورزی اعلام می‌شد.

ابوالحسن خلیلی، رئیس کمیسیون صنایع غذایی اتاق ایران با اشاره به اینکه قرار است طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور از سال آینده دولت به عنوان تنها واردکننده گندم ورود کند، گفت: طبق لایحه تهیه شده دولت گندم را وارد می‌کند و صنعت برای تهیه گندم موردنیاز با قیمت دستوری مواجه است و باید این محصول را به قیمتی که دولت تعیین می‌کند، بخرد که از قیمت‌های جهانی بیشتر است. این مصوبات نشان می‌دهد دولت در مرداب یارانه‌ها گیر کرده است.

نرخ خرید تضمینی گندم به صورت غیر رسمی و توسط سایر اعضای شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. اما این نرخ توسط وزارت جهاد کشاورزی تایید شده است.

استان / نام محصولداخلیمیانگین
حداقلحداکثر
سمنان۱۶۴,۰۰۰۱۶۵,۰۰۰۱۶۴,۵۰۰
میانگین۱۶۴,۵۰۰۱۶۴,۵۰۰

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا