سرور مجازی
فضای مجازی

گوگل متهم به سرقت اطلاعات میلیون‌ها کاربر

دفتر دادستانی کل تگزاس در بیانیه ای اعلام کرد که این ایالت از گوگل به اتهام جمع آوری داده های بیومتریک میلیون ها تگزاسی بدون کسب رضایت از آن‌ها شکایت کرده است.

در این شکایت آمده که شرکت‌هایی که در تگزاس فعالیت می‌کنند بیش از یک دهه از جمع‌آوری چهره‌ها، صداها یا سایر داده‌های بیومتریک افراد بدون رضایت پیشرفته و آگاهانه منع شده‌اند. در سرپیچی آشکار از این قانون، حداقل از سال 2015، گوگل داده‌های بیومتریک را از تعداد بی‌شماری تگزاسی جمع‌آوری کرده و از چهره و صدای آنها برای خدمت به اهداف تجاری خودش استفاده کرده است. در واقع، در سراسر ایالت، مردم تگزاس به گاوهای نقدی ناخواسته تبدیل شده اند که توسط گوگل برای کسب سود دوشیده می شوند.

در بیانیه آمده که این مجموعه داده ها از طریق محصولاتی مانند گوگل فوتوز، گوگل اسیستنت و نست هاب مکس جمع آوری شده است.

گوگل اعلام کرد که با این شکایت مبارزه خواهد کرد و گفت که کاربران این سرویس ها این گزینه را دارند که ویژگی جمع آوری داده های بیومتریک را خاموش کنند.

این شکایت یکی از چندین شکایتی است که توسط ایالت ها علیه گوگل به اتهام اعمال ناعادلانه در رابطه با حریم خصوصی ارائه شده است. تگزاس، ایندیانا، ایالت واشنگتن و ناحیه کلمبیا در ماه ژانویه از گوگل به دلیل آنچه که آنها شیوه های ردیابی موقعیت مکانی فریبنده نامیدند که به حریم خصوصی کاربران تجاوز می کند، از این شرکت شکایت کردند.

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا