سرور مجازی
فضای مجازی

هک ۸۰۰۰ کیف پول دیجیتالی بخاطر آسیب پذیری اکوسیستم سولانا

تابستان ۲۰۲۲ به دلیل هک‌های متوالی و سنگین، برای کاربران ارز‌های دیجیتال یک فصل کابوس وار بود که البته هنوز تمام نشده و همچنان ادامه دارد.

این بار، این یک پل بلاک چین نیست که به خطر افتاده، بلکه کل اکوسیستم سولانا است. سولانا یک شبکه مشابه اتریوم است و اغلب به عنوان قاتل اتریوم توصیف شده است. با این حال، شخصی شروع به تخلیه توکن‌ها از هزاران کیف پول کرده که تصور می‌شود بیش از ۸۰۰۰ کیف پول را تحت تاثیر قرار داده است.

تحلیلگران صفحه WatcherGuru در توییتر، گزارش دادند: بیش از ۸۰۰۰ کیف پول سولانا قربانی هک شده‌اند و هر لحظه تعداد آن‌ها در حال افزایش است.

در ابتدا تصور می‌شد که فقط کیف پول فانتوم سولانا تحت تاثیر این هک قرار گرفته است، اما به نظر می‌رسد مشکل بسیار بزرگ‌تر است، زیرا متامسک (یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های رمزنگاری) نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

هک اکوسیستم سولانا

در این زمینه یکی از سخنگویان متامسک گفت: ما به طور فعال با تیم‌های کیف پول آسیب دیده در ارتباط هستیم تا در صورت نیاز به انجام کاری برای ایمن نگه داشتن کاربران، کمک کنیم.

فانتوم نیز در توییتر گفت: تحقیقات در حال انجام است. ما از نزدیک با سایر تیم‌ها کار می‌کنیم تا آسیب‌پذیری گزارش‌شده در اکوسیستم سولانا را مرتفع کنیم. در حال حاضر، تیم ما باور نمی‌کند که این یک مشکل خاص فانتوم باشد. به محض جمع آوری اطلاعات بیشتر، به روز رسانی را منتشر خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید

  • شناسایی بدافزار‌های سال ۲۰۲۱ رکورد زد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا