فضای مجازی

استفاده از ربات تاکسی در شهر شنژن چین آزاد شد

به گزارش سایت رویترز، شهروندان شهر شنژن چین می‌توانند از خودرو‌های AV خود استفاده کنند. طبق مقررات، این شهر ۱۸ میلیونی به دلیل احتمال بروز تصادف تا به امروز اجازه استفاده از ربات تاکسی‌ها را نداشت. Maxwell Zhou، مدیر اجرایی شرکت فناوری خودران DeepRoute، گفت که این اقدام به جمع آوری داده‌ها و توسعه الگوریتم‌های رانندگی کمک می‌کند. اما افزایش وسایل نقلیه در جاده‌ها منجر به تصادفات بیشتر می‌شود. به همین علت مسئولان برای جلوگیری از این حوادث باید مقررات جدیدی را تصویب کنند.

گفته شده اگر در هنگام حوادث، راننده‌ایی پشت فرمان ربات‌ تاکسی‌ها باشد او مسئول تصادف خواهد بود. اگر خودرو بدون راننده باشد صاحب وسیله نقلیه مسئول خواهد بود مگر در مواقعی که خودرو دچار مشکل شده باشد.

ربات تاکسی در شهر شنژن

شهر شنژن دارای  ۲۲ هزار تاکسی برقی و ناوگان دولتی است. براساس گزارش‌ها شهروندان این شهر برای یک سفر  ۲۰ کیلومتری (۱۲ مایلی) باید حدود ۶۰ یوان (۸.۹۰ دلار) هزینه پرداخت کنند. به همین علت برخی از شرکت‌های ربات‌تاکسی مانند Whale Dynamic روی تولید انبوه سرمایه‌گذاری می‌کنند تا هزینه‌ها را کاهش داده و استفاده از AV را افزایش دهند.

دیوید چانگ، مدیرعامل و موسس Whale Dynamic گفت: “ما یک تامین کننده باتری هستیم و برای افزایش این نوع خودرو بر روی  سنسور‌ کار می‌کنیم”.


بیشتر بخوانید

  • استقرار گسترده تاکسی‌های خودران در پایتخت چین

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا