سرور مجازی
فضای مجازی

لنزهای تماسی هوشمند آماده ورود به بازار هستند

شرکت موجو ویژن یک نمونه اولیه برای یک لنز تماسی هوشمند ایجاد کرده است که آماده ورود به مرحله آزمایش است. این لنز‌های تماسی هفت سال است که تا این لحظه در حال توسعه هستند و شامل کوچکترین نمایشگر MicroLED جهان با قطر ۰.۵ میلی متر و ۱۴۰۰۰ پیکسل در اینچ می‌شوند. Mojo Vision (موجو ویژن) فناوری پیشرفته ردیابی چشم را ایجاد کرده است که آن را به هر حرکت چشم حساس می‌کند.

به گزارش slashgear، اگرچه این نوآوری به نظر چیزی می‌رسد که دور از ذهن باشد، استیون سینکلر، معاون رئیس شرکت موجو ویژن، در مصاحبه‌ای گفت که در آینده ما شاهد این لنز‌ها خواهیم بود. لنز‌ها باید ابتدا در داخل شرکت و همچنین از طریق FDA مراحل آزمایش را طی کنند. با توجه به جدید بودن این فناوری، نتایج می‌تواند غیرقابل پیش بینی باشد، بنابراین هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه لنز‌های تماسی وجود ندارد.

اولین آزمایش لنز‌های تماسی هوشمند موجو ویژن

موجو ویژن اولین آزمایش موفقیت آمیز خود را بر روی مدیرعامل، درو پرکینز انجام داده است. او لنز تماسی را گذاشت و تعدادی از برنامه‌های توسعه یافته برای دستگاه را امتحان کرد. در حال حاضر، لنز تماسی فقط در یک چشم استفاده می‌شود، اما این شرکت امیدوار است که لنز دوم را برای ایجاد گرافیک سه بعدی ادغام کند. تا کنون، پرکینز هر بار فقط یک ساعت از لنز تماسی استفاده کرده است.

لنزهای تماسی هوشمند

گام بعدی موجو ویژن برای لنز این است که آن را روی سایر اعضای شرکت در طول زمان آزمایش کند. این آزمایش‌های اولیه عمدتاً برای اطمینان از کارکرد فناوری، مانند سیگنال رادیویی است. مدیرعامل این شرکت در مصاحبه‌ای گفت که آزمایش اولیه باید ابتدا به تایید FDA برسند و سپس به عموم مردم اجازه فروش داده شود.

لنز‌های تماسی هوشمند چه کار می‌کنند؟

برخی از کاربرد‌های لنز‌های تماسی هوشمند ممکن است ردیابی رژیم ورزشی شما، دریافت مسیرها، دیدن اطلاعات فروشگاه یا رستورانی که به آن نگاه می‌کنید و موارد دیگر باشد. این نوع فناوری پتانسیل جایگزین کردن گوشی‌های هوشمند را دارد، زیرا تمام عملکرد‌ها اساساً بدون لمس خواهند بود. لنز‌های تماسی هوشمند موجو ویژن همچنین شامل یک لوازم جانبی جداگانه است که به عنوان هاب اصلی برای فرآیند‌های CPU عمل می‌کند. از آنجایی که برای بارگذاری در لنز‌های تماسی خیلی بزرگ است، چیزی شبیه گردنبند یا سرپوشی است که مستقیماً با استفاده از فرکانس‌های رادیویی ۵ گیگاهرتز با لنز‌ها ارتباط برقرار می‌کند.


بیشتر بخوانید

  • ورود گوگل و سامسونگ به بازار لنز‌های تماسی هوشمند

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا