فضای مجازی

ساخت پهپاد خودپرواز برای کار در گلخانه

دانشگاه فناوری دلفت (TU Delft) به کمک رویال برینکمن و استارت‌آپ Mapture، برای اولین بار پهپادی را ساخته است که می‌تواند به طور کاملا مستقل در یک گلخانه پرواز کند. هدف این پروژه نوآورانه که “Drone-in-the-box” نام دارد، طراحی راه حل‌هایی برای باغبانی بهتر و پایدارتر است.

مدت‌ها است که پهپاد‌ها به عنوان ابزاری برای جمع‌آوری اطلاعات در مقیاس‌های بزرگ شناخته شده‌اند. با این حال، اکثر پهپاد‌های خودران در حال حاضر در فضای باز و در ارتفاعات بالا پرواز می‌کنند.

علت آنکه پهپاد‌ها باید در ارتفاع بالا پرواز کنند این است که معمولا برای ردیابی جایی به کار می‌روند و به جی پی اس متکی هستند، اما در مکان‌های سربسته مانند گلخانه‌ها، GPS به اندازه کافی برای ناوبری در هنگام پرواز خودکار، قابل اعتماد نیست.

گیدو د کرون (Guido de Croon) استاد توسعه پهپاد دانشگاه فناوری دلفت درباره این دستاورد گفت: در دانشکده مهندسی هوافضا ما در حال کار بر روی پهپاد‌های سبک و کوچکی هستیم که می‌توانند با کمک هوش مصنوعی، به طور مستقل در محیط‌های سربسته پرواز کنند. این نوع پهپاد‌ها برای انسان بی‌خطر هستند و در نتیجه نیازی به انجام اقدامات ایمنی اضافی در هنگام پرواز این هواپیما‌های بدون سرنشین نیست.

پهپاد مخصوص گلخانه

او افزود: با این حال، ایجاد چنین پهپاد سبک وزنی برای پرواز مستقل، چالش بزرگی است، زیرا حسگر‌ها و قدرت محاسباتی بسیار کمتری نسبت به یک خودروی خودران دارند. به‌عنوان بخشی از این پروژه، ما یک تکنیک محلی‌سازی را توسعه داده‌ایم که در آن پهپاد‌ها سیگنال‌های جمع آوری شده از چراغ‌های رادیویی گلخانه را به همراه مشاهدات خود، ترکیب می‌کنند تا بتوانند به طور دقیق دریابند که در کجا قرار دارند.


  • پهپادهای ترکیه می‌توانند مین‌های دریایی را شناسایی کنند

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا