اقتصادی

پیشنهاد صنعت برق برای صرفه‌جویی/ ساعات کاری ادارات تغییر کند

به گزارش دیتاسنتر من، سخنگوی صنعت برق گفت: تغییر ساعات ادارات به تنهایی می‌تواند موجب صرفه‌جویی ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاوات برق شود. این رقم امکان تامین پایدار انرژی برای سایر مشترکان را فراهم می‌کند. اکنون این موضوع در حال بررسی است و امیدواریم به زودی ابلاغ شود.

بر اساس گزارش تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «استانداران کل کشور بنا به پیشنهاد شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق در استان‌ها، برای تغییر ساعت کار اداری اقدام کنند.

یعنی ادارات کار خود را یک تا دو ساعت زودتر از قبل آغاز و زودتر به پایان ببرند تا ساعت اوج مصرف یعنی ۱۲ تا ۱۷ وسایل سرمایشی ادارات به طور کامل خاموش شود.»

آغاز رصد مصرف برق ادارات و ارگان‌ها

از روز گذشته مصرف ادارات و ارگان‌های مهم توسط شرکت‌های توزیع مورد پایش و رصد قرار گرفته است.

در این طرح ضمن ارزیابی راهکارهای پیشنهادی مدیریت بار در خصوص استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود به‌منظور گذر از پیک تابستان سال جاری، برنامه‌های کنترل بار مشترکان ولتاژ اولیه، ثانویه و همچنین مشترکان حساس نظامی، بانک‌ها و ارگان‌های مهم نیز مورد رصد قرار گرفت.

در صورت نیاز دستگاه‌های مجاز رمزارز نیز خاموش می‌شوند

همچنین قرار شده دستگاه‌های مجاز استخراج رمزارز در زمان اوج مصرف برق در صورت بروز محدودیت با اعلام دیسپاچینگ ملی از شبکه خارج شوند و برای این مهم برنامه‌های مدیریت مصرف در دستور کار قرار گرفته شده است.

همه هماهنگی‌ها و تلاش‌ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است و در این راستا سیاست‌های تنبیهی و تشویقی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

نیروگاه‌ها در حداکثر شرایط تولید قرار دارند و نیاز مصرف در هفته جاری به دلیل گرمای شدید این روزها، افزایش بیشتری خواهد یافت.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا