فرهنگی

شاخص بورس 2 هزار واحد افت کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 889میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 40میلیارد تومان در بیش از 875هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 2هزار و 319واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 243هزار و 792واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان و پالایش تهران شد و در مقابل شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت تبریز و پتروشیمی پارس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

عملیات بازارگردانی یک نماد سرمایه‌گذاری از فردا در فرابورس آغاز می‌شود

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 597واحد، کل (هم‌وزن) 709واحد، قیمت (هم‌وزن) 454واحد، آزاد شناور 4927واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 1504 و 5349 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 136میلیون ورقه به‌ارزش 2هزار و 3میلیارد تومان در 609هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 4واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 116واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، صنعتی مینو و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، پلیمر آریا ساسول و بیمه کوثر بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا