اقتصادی

فروش کمتر از ۳۰ درصدی مسکن نوساز در تهران

به گزارش دیتاسنتر من، بررسی فایل‌‌های فروش عرضه شده به بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ شهر تهران که بخش زیادی از واحدهای مسکونی مصرفی شهر تهران در این مناطق قرار دارد حاکی است در روزهای اخیر تنها تعداد محدودی واحد مسکونی نوساز و کلید‌نخورده به بازار فروش این مناطق عرضه شده است.

به نقل از دنیای‌اقتصاد، در مقابل اما عمده فایل‌‌هایی که در روزهای اخیر به بازار فروش این مناطق عرضه شده‌‌اند واحدهای با عمر بنای بالاتر از ۵ سال بوده‌‌اند که در این میان سهم واحدهای با عمر بالاتر از ۱۵ و حتی ۲۰ سال نیز قابل توجه است.

منطقه ۵ شهر تهران، بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن پایتخت را دارد که معمولا حدود ۱۵ درصد از کل معاملات خرید آپارتمان در هر ماه در بازار مسکن این منطقه انجام می‌شود.

این در حالی است که منطقه ۴ نیز به عنوان مصرفی‌‌ترین منطقه نیمه شرقی تهران در فهرست چهار منطقه اول به لحاظ بیشترین سهم معاملات خرید آپارتمان قرار دارد و در عمده موارد بعد از منطقه ۵ بیشترین حجم خریدهای مصرفی از بازار مسکن شهر تهران دراین منطقه انجام می‌شود.

نگاهی به فایل‌‌های عرضه شده به بازار فروش مسکن در این دو منطقه در روزهای گذشته نشان می‌دهد اگرچه سهم فروش واحدهای مسکونی نوساز به دلیل رکود ساختمانی به‌شدت افت کرده است اما این کاهش در شرایط فعلی نسبت به گذشته فاحش‌‌تر است.

در کل شهر تهران حجم فروش واحدهای مسکونی نوساز به کمتر از ۳۰ درصد کل معاملات مسکن رسیده است. این سهم در سال‌های عادی بازار ساخت و معاملات مسکن حول و حوش ۵۰ درصد بود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا