اقتصادی

کانادا به ایران غرامت می‌پردازد؟

به گزارش دیتاسنتر من، دقایقی قبل فدراسیون فوتبال کانادا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال کشورمان، لغو بازی دو تیم که قرار بود ۱۶ خرداد در ونکوور برگزار شود رسمی کرد.

به نقل از فارس، پس از این اتفاق یک طرفه، ناگهانی و سیاسی کانادایی‌ها مسئولان فدراسیون کشورمان قرار است با بررسی‌های لازم، موضع رسمی فدراسیون را به طرف کانادایی اعلام کنند‌.

هرچند طبق اعلام مدیر رسانه ای تیم ملی در گفت و گو با شبکه خبر در فسخ ها به این دلیل که ممکن است ضرر و زیان طرفین متفاوت باشد، عدد و رقمی نوشته نخواهد شد اما فدراسیون فوتبال قصد دارد به دلیل این اقدام کانادایی‌ها شکایت کند تا هزینه‌ها، درآمدها و همه مسائلی که به واسطه این فسخ مانع از دسترسی کشورمان به آن‌ها شده است را از طریق پیگیری حقوقی در فیفا دنبال خواهد کرد.

هرچند حمید استیلی، مدیر تیم ملی کشورمان پیش از این اعلام کرده بود اگر فدراسیون فوتبال ایران قرارداد را فسخ کند باید غرامت سنگینی بدهد اما طبق اعلام مدیر رسانه ای تیم ملی اکنون که کانادا بازی را لغو کرده به این دلیل که عدد و رقمی بابت فسخ قرارداد وجود ندارد باید از طریق فیفا پیگیری کرد.

ظاهراً فدراسیون فوتبال برای سفر تیم ملی به ترکیه برای دریافت ویزا کانادا هزینه‌هایی داشته و حتی برخی مسئولان فدراسیون مثل میرشاد ماجدی، حسن کامرانی فر، بهرام رضاییان، حامد مومنی برای هماهنگی امور مربوط به دریافت ویزا و هتل محل اقامت یک روزه ملی پوشان در استانبول به این شهر سفر کرده اند.

برهمین اساس فدراسیون فوتبال قرار است در شکایت خود به فیفا دریافت مواردی مثل درآمد ۴۰۰ هزار دلاری که قرار بود از طریق این بازی دریافت کند، هزینه اقامت در این کشور، مسائل محیطی، پول بلیت سفر به ترکیه و اجاره هتل در استانبول و هرگونه خسارت مادی و معنوی دیگر را پیگیری کند.

رییس فدراسیون فوتبال کانادا: هیچ پولی به ایران پرداخت نشده است

به نقل از ایرنا، رییس فدراسیون فوتبال کانادا پس از لغو بازی دوستانه با تیم ملی ایران گفت: آنچه می‌توانیم به شما بگوییم این است که هیچ پولی به ایران پرداخت نشده است.

نیک بونتیس، رییس فدراسیون فوتبال کانادا پس از لغو بازی دوستانه مقابل تیم ملی ایران در تاریخ پانزدهم خردادماه اظهار داشت: ایران به عنوان حریف کانادا انتخاب شد زیرا این تیم سبک مشابهی با مراکش داشت.

تیمی که کانادا در جام جهانی با آن روبه‌رو خواهد شد. موضوع ژئوپلیتیک (جغرافیای سیاسی) نیز مورد توجه قرار گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فوتبال کانادا با حرکت رو به جلو می‌تواند در ارزیابی سیاسی از حریف کمی جامع‌تر عمل کند.

فقط می‌خواهم تکرار کنم که ما یک سازمان فوتبال هستیم و در نهایت جنبه سیاسی تیم‌هایی که مقابل آن‌ها بازی می‌کنیم، توسط سیاستمداران وضع می‌شود نه مدیران فوتبال.

رئیس فدراسیون فوتبال کانادا درباره قراردادی که با فدراسیون فوتبال ایران برای این بازی دوستانه امضا کرده بود بیان داشت:‌ آنچه می توانیم به شما بگوییم این است که هیچ پولی به ایران پرداخت نشده است.

گفتنی است روز گذشته (پنجشنبه) فدراسیون فوتبال کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد بازی دوستانه با ایران لغو شده است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا