فضای مجازی

ایلان ماسک در توئیتی تصویری از مقیاس واقعی یک موشک به اشتراک گذاشت

ایلان ماسک، تصویری از مقیاس واقعی موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس در توئیتی به اشتراک گذاشت. تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط مدیر اسپیس ایکس، عکس یک تقویت کننده فالکون ۹ را کمی پس از فرود در کیپ کاناورال در فلوریدا نشان می‌دهد.

به گزارش digitaltrends.com، اسپیس ایکس چندین سال است که بوستر مرحله اول را با موفقیت فرود آورده است. فیلم‌های بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد موشک در پایان ماموریت فضایی خود بر روی زمین یا یک بارج مستقر در اقیانوس قرار می‌گیرد.

 مقیاس واقعی یک موشک

ممکن است برخی از مردم بدانند که اندازه موشک در اولین مرحله خود در حدود ۵۰ متر است، اما تعدادی دیگر تصور کمی در مورد شکل و اندازه آن دارند. با این حال، تصویر گرفته شده، اندازه واقعی موشک را واضح‌تر نشان می‌دهد و تماشای آن باعث می‌شود، انسان از کار باورنکردنی که برای توسعه سیستم فرود این وسیله فضایی انجام شده است شگفت زده شود.

کد ویدیو

فرود ایمن مرحله اول موشک فالکون ۹ در قلب عملیات اسپیس ایکس قرار دارد، زیرا این شرکت می‌تواند از تقویت کننده برای پرواز‌های آینده خود استفاده کند. در واقع ماموریت Transporter-۵، هشتمین پرتاب و فرود تقویت کننده Falcon ۹ است. همچنین پرواز Transporter-۵ بخشی از برنامه اختصاصی اسپیس‌ایکس بود و ۵۹ ماهواره کوچک را به مدار برد.


بیشتر بخوانید

  • دردسری که اتهامات ایلان ماسک برای شرکت تسلا ایجاد کرد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا