اقتصادی

گلایه‌ها از شیوه دهک‌بندی و پرداخت یارانه/ چرا قابل برداشت نیست؟

به گزارش دیتاسنتر من، سازمان هدفمندی یارانه‌ها بامداد پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نام‌نویسی از افراد جدید جامانده از دریافت یارانه تا اطلاع بعدی تمدید شده است. همچنین، طیبه حسینی، سخنگوی این سازمان گفت که برای معترضان به قطع یارانه جدید، چهارشنبه‌ شب پیامک واریز یارانه ارسال شد.

با وجود این، برخی از مردم همچنان از شیوه دهک‌بندی و پرداخت یارانه گلایه دارند. دیتاسنتر من اخیرا سه گزارش در این زمینه منتشر کرده است؛ مرحله دوم یارانه جدید واریز شد، واریز مشروط یارانه‌ها و یارانه جدید چه زمان قابل برداشت است؟

در ادامه، نظر برخی مخاطبان را در مورد این گزارش‌ها می‌خوانید.

چرا قابل برداشت نیست؟

گروهی از خوانندگان، می‌گویند مبلغ جدیدی برای آنها واریز نشده است یا نسبت به غیرقابل برداشت بودن آن اعتراض دارند.

-«مرحله دوم یعنی مال خرداد؟؟ یا منظورتون واریز مبلغ اردیبهشت برای افرادی هست که تازه اعتراض کردن… برای ما بعد از اعتراض هفته قبل یارانه اردیبهشت ریختن که مسدود هست و قابل برداشت نیست ولی مبلغ دیگری به عنوان مرحله دوم یا همون مال خرداد واریز نشده.»

-«دو هفته قبل مال یک ماه را ریختند و هنوز قابل برداشت نیست. کارگر بازنشسته هستم و مستاجر. با سی و سه سال سابقه کار ماهیانه هشت میلیون حقوق میگیرم بیش از تیمی از حقوقم هزینه اجاره می شود و دو فرزند دانشجو دارم. یارانه معمولی من را هم قطع کردند! چه کسانی روی چه حساب و کتابی دهک ها را مشخص کردند ؟ هیچکس هم پاسخگو نیست.»

-«برای بنده مال اردیبهشت دیشب واریزشد اما قابل برداشت نیست. لطف کنید یه جواب درستی به این مردم بدبخت و توضیح بدین که چطور و کی میتونیم دریافت کنیم. همه نیازمندن همه دستشون خالیه اگه واریز کردین پس چرا جون به لب می کنید تا این چندر غاز وبدین. آزادش کنید حداقل وسط این همه مشکلات یه خبرخوب ملت بشنون.»

-«من جا مانده یارانه معیشتی هستم. اعتراض نمودم یک مرحله پرداخت شد ولی مرحله دوم واریز نشده باز هم بی نظمی. درصورتیکه من فردی بیکارم و از کمک ناچیز فرزندانم امرار معاش میکنم.»

-«برای ما هم واریز نشد. به اشتباه جز دهک دهم قرار گرفتیم اعتراض زدیم ولی تا کنون مبلغی دریافت نکردیم.»

برخی خوانندگان دیتاسنتر من از شیوه دهک‌بندی و پرداخت یارانه گلایه دارند.

گلایه‌ها از دهک‌بندی

بعضی از مخاطبان همچنان به معیارهای دهک‌بندی برای پرداخت یارانه جدید انتقاد دارند.

-«چرا این همه مردم اذیت می کنید. من یک باز نشسته هستم و خودم و همسرم همیشه بیماریم. پسرم که شغل آزاد دارد بخاطر اینکه کمک مالی به ما بکند یارانه اش را جدا نکرده حالا اومدید مال ما را قطع کردین. آخه این چه وضعشه؟ کسی که چند ساله یارانه ۴۵ هزار تومانی گرفته حتما نیاز داره به من ندادن دوست من چندین دستگاه آپارتمان داره و ملیارد است برای اون واریز کردن همیشه حق ضعیف پایمال است.»

-«در دهک بندی افراد و قشر بازنشسته هم که فرزندشان یارانه بگیر خانوار است و در حال حاضر برابر سوابق متاهل و مستقل گردیده،و دارای درآمد جدا و خودرو و حساب بانکی می باشد برابر عدالت اجتماعی مد نظر و بازنگری بعمل آید.»

-«من در مشهد ۲۶ سال راننده تاکسی هستم و بخاطر طلاق همسرم و مهریه مجبور شدم از یک شرکت یک خودروی لیزینگی و بصورت اقساط تحویل گرفتم و نقد فروخته و مهریه همسرم را پرداختم و تا پایان اقساط که ۴سال دیگه می باشد نمی توانم پلاک بزنم و متاسفانه در دهک دهم قرار گرفتم. کجا به دادم می رسند تامدارک و اسناد فروش ماشین وپرداخت مهریه را ببرم.»

-«ما تا قبل از فروردین یارانه میگرفتیم الان قطعش کردن. شدیم دهک ده تو رو خدا به خاطر دو تا ماشین که سالها پیش سند خورده و به خاطر قسط و کرایه خونه فروخته شده رو ملاک قطع یارانه قرار ندین. زندگیمون به سختی پیش میره شما هم بیشتر سختش نکنین.»

یارانه باید پرداخت شود؟

اما در این مورد که آیا یارانه به طور کلی باید پرداخت شود یا نه، اختلاف نظرهایی وجود دارد.

-«این مبالغ رو برای صنعتی سازی کشور و کارخانه و معادن و سد و جاده و کلا برای زیر ساخت مملکت صرف بشه. چرااااا پول سرمایه کشور همینطوری تار و مار میکنید… ماهی ندید ماهیگیری یاد بدید ‌. یارانه فقط به اقشار بهزیستی و کمیته امداد ووو باید داد…تو رو خدا توجه به کشور جا مانده بکنید.»

-«هم پول نقد هم کالا برگ باید به مردم داده بشه چون گرانی بیداد میکنه.»

-«هم یارانه نقدی باید باشه هم کالا برگ. چون ماهی سه میلیون هم بدن به پای این همه گرانی که برای مردم درست کردن نمیرسه .پس هم یارانه نقدی هم کالا برگ باید باشه تا بتونیم فقط باهاش نون خالی بخریم.»

 

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا