فضای مجازی

اتفاقاتی که پس از ورود به سیاهچاله‌ها برای انسان‌ها می‌افتد

سیاهچاله‌ها ناحیه‌ای از فضا هستند که گرانش آن‌ها چنان قوی است که هیچ چیز نمی‌تواند از چنگ آن‌ها فرار کند، از جمله نور. این اجرام آسمانی معمولاً پس از مرگ ستاره ظاهر می‌شوند. ماده در یک نقطه تک بعدی بی نهایت کوچک به نام “تکینگی” له می‌شود، با این حال آنقدر جرم دارد که چگالی و گرانش بی نهایت می‌شود و فضا و زمان برای همیشه ادامه می‌یابد.

به گزارش slashgear، از آنجایی که سیاهچاله‌ها با چشم غیرمسلح نامرئی هستند، تنها راهی که می‌توان نزدیک بودن آن‌ها را تشخیص داد از طریق بزرگنمایی گرانشی است. ناسا خاطرنشان می‌کند که همه گمانه زنی‌های فعلی بر اساس نظریه نسبیت عام آلبرت انیشتین است. این عدم قطعیت به نویسندگان و تهیه‌کنندگان داستان‌های علمی تخیلی این آزادی را می‌دهد تا ایده‌های خارق‌العاده‌ای برای پیشبرد نظرهایشان ارائه کنند. یکی از سوالاتی که دانشمندان به آن می‌پردازند این است اگر انسانی در سیاهچاله بیفتید چه اتفاقی می‌افتد؟

سیاهچاله

به گفته چارلز لیو (از طریق LiveScience)، اخترفیزیکدان در سیاره‌نمای هیدن در موزه تاریخ طبیعی آمریکا، کل بدن شما به چیزی شبیه به خروج خمیر دندان از لوله تبدیل می‌شود. از آنجایی که گرانش درون سیاهچاله بسیار شدید است، بدن به طور همزمان به صورت افقی فشرده می‌شود به طرز خنده‌داری، این فرآیند “اسپاگت‌شدن” نامیده می‌شود. بسته به نحوه ورود بدن، بخش اول بیشتر و بیشتر کشیده می‌شود تا زمانی که لیو توضیح داد، به جریان ذرات زیر اتمی تبدیل می‌شود. اگر مغز ابتدا وارد می‌شد، آنقدر سریع به ذرات اتمی پایه خود تجزیه می‌شد که احتمالاً شخص نمی‌فهمد چه اتفاقی برای او می‌افتد.


بیشتر بخوانید

  • ناسا صدای موجود در سیاه چاله‌ها را به اشتراک گذاشت+ فیلم

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا