اقتصادی

تهرانی‌ها شهر را خالی کنند

به گزارش دیتاسنتر من، شاخص آلودگی هوا تهران در حال حاضر چقدر است؟ و کدام مناطق تهران درگیر آلودگی بیشتری هستند؟

به نقل از اکو ایران، مهدی پیرهادی هشدار داد که در حال حاضر در برخی مناطق شهر تهران شاخص آلودگی به عدد ۵۰۰ رسیده است.

به گفته وی، مناطق ۲۱، ۹، ۲، ۵، ۶، ۱۳ شاخص آلودگی با عدد ۵۰۰ را تجربه می‌کنند. همچنین در دیگر مناطق نیز شرایط خوبی ندارند و در برخی مناطق از جمله منطقه ۱۴ شاخص بر روی عدد ۴۰۰ است.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران درجریان صحن علنی امروز شورا از استانداری خواست که تهران تعطیل شود.

تعطیلی دیرهنگام ادارات تهران درحالی است که ۲۷ اردیبهشت ماه تهران در شاخص ۲۲۶ به دلیل آلودگی هوا تعطیل سراسری شد برخی این تعطیلی را به شرایط اجتماعی و سیاسی تهران در آن روزها مرتبط دانستند.

همچنین و برخی کارشناسان محیط زیست هم نقش داشتن عوامل سیاسی بر تصمیم‌گیری برای تعطیلی تهران را تایید کردند.

آلودگی هوای تهران درد کهنه‌ است

وی با اشاره به اینکه وقوع طوفان‌های گرد و غبار در شهر تهران در سالیان گذشته نیز کم و بیش مشاهده شده است، گفت: اما توالی وقوع این طوفان‌ها و شدت آن‌ها، حداقل در ۱۲ سال گذشته هیچ‌گاه به شدتی که در سال ۱۴۰۱ شاهد آن هستیم، نبوده است.

از این رو، بررسی‌های کارشناسی برای تعیین دلایل و عوامل وقوع طوفان‌های ریزگرد و کانون آن‌ها در دستور کار شرکت کنترل کیفیت هوا قرار گرفت.

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران امروز درحاشیه جلسه شورای شهر تهران به رسانه ها درخصوص مشکل آلودگی هوای پایتخت گفته است : آلودگی هوای تهران درد کهنه‌ای شده است.

در سال‌های گذشته یکی از مسئولین اعلام می‌کرد که این موضوع باید از طریق دیپلماسی آب و هوایی حل و فصل شود و در این زمینه باید وارد مذاکره شویم اما از این حرف حدود سه سال گذشته و هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

چمران تأکید کرد: باید این مشکل از طریق مذاکره و گفتگو با کشورهای عربستان، عراق و ترکیه که به لحاظ آب و هوایی با ما در ارتباط هستند مرتفع شود. در حقیقت باید این مسئله از لحاظ بین‌المللی پیگیری جدی شود تا در مسیر حل آن گام برداشته باشیم.

به نظر می‌آید تهرانی‌ها باید به روزهای خطرناک هم عادت کنند و به این زودی‌ها غبارهای همسایگان از آسمان تهران زدوده نمی‌شود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا