سرور مجازی
اقتصادی

قیمت بستنی و آبمیوه چقدر افزایش یافت؟/ حذف بستنی از سبد خرید مردم؟

به گزارش دیتاسنتر من، حدود ۱۰ روز پیش بود که دولت مجوز افزایش نرخ لبنیات را صادر کرد. در حالی که مسئولان بارها اعلام کردند قرار نیست هیچ محصول دیگری گران شود، روز گذشته رئیس اتحادیه فروشندگان آبمیوه و بستنی از شروع افزایش قیمت بستنی و آبمیوه از ابتدای ماه جاری خبر داد.

علاوه بر بالارفتن نرخ شیر که ماده اولیه تهیه بستنی به حساب می‌آید، شکر نیز دیگر ماده اصلی بستنی طی دو سال اخیر همواره در فهرست متورم‌ترین کالاها قرار داشت. آبمیوه هم دیگر نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها از گزند گرانی‌ها مصون نماند و از امروز رشد ۲۵ درصدی قیمت را تجربه کرد.

گرچه این محصولات جزو کالاهای اساسی به شمار نمی‌روند، اما همین افزایش قیمت ۲۵ درصدی آن‌ها کافی است تا بعضی مردم ناچار شوند برای دورهمی‌های خود به یک چای بسنده کنند. از مدت‌ها پیش نیز به دنبال افزایش قیمت کالاهای اساسی ازجمله برنج، گوشت، مرغ، شکر و … همین نیازهای ثانویه از فهرست خرید مردم حذف شده بودند.

افزایش ۴۵ درصدی قیمت بستنی

درباره افزایش قیمت بستنی و آبمیوه روز گذشته رئیس اتحادیه مربوطه به ایلنا اعلام کرد: از ابتدای خرداد، بستنی و آبمیوه افزایش قیمت ۲۵ درصدی خواهند داشت.

اسکندر آزموده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این خبر افزود: مواد اولیه بستنی مثل شیر و شکر حدود دو برابر افزایش قیمت داشت. برای مثال قیمت شیر از ۶۰۰۰ تومان به ۱۲ هزارتومان رسید.

او درباره افزایش قیمت مواد اولیه این صنف توضیح داد: افزایش دو برابری مواد اولیه بیشتر از ۲۵ درصد در این صنف تاثیر داشت. اما اگر بیش از این افزایش قیمت داشته باشیم، دیگر از سوی مردم خریداری نمی‌شود. باید توجه داشت که بستنی یک کالای تفننی است و مثل برنج و نان نیاز اساسی مردم محسوب نمی‌شود. در نتیجه در صورت گرانی مردم آن را نمی‌خرند. به همین دلیل به افزایش قیمت ۲۵ درصدی این محصول اکتفا کردیم.

آزموده در پایان یادآور شد: اتحادیه بستنی و آبمیوه شب عید ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت که بعد از آن کل کالاها دو برابر شد. دوباره در کل اصناف وابسته مجبور به افزایش قیمت به خصوص در محصول بستنی شدیم.

بر اساس این گزارش و طبق گفته فعالان بازار، از ابتدای سال تا کنون قیمت بستنی ۴۵ درصد افزایش یافت.

برای خبر افزایش ۲۵ درصدی قیمت بستنی را بخوانید.

 

 

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا