اقتصادی

خودروسازان تاخیر در اجرای قانون جوانی جمعیت را در کردند

به گزارش دیتاسنتر من، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو با رد تاخیر اختصاص خودرو به مادران در طرح جوانی جمعیت، گفت: هر مادری که از تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ براساس قانون ثبت احوال مشمول این طرح شده خودروی خود را انتخاب و دریافت کرده است.

صداوسیما نوشت، بابک رحمانی در برنامه میز اقتصاد با بیان اینکه در سال گذشته دو طرح فروش با ظرفیت ۱۰ هزار و ۹ هزار و ۷۵۰ دستگاه خودرو داشته ایم؛ افزود: حدود ۴ هزار خودرو از این دو طرح تا الان فاکتور و تحویل شده است.

سخنگوی ایران خودرو افزود: علاوه بر دو طرح فروش سال گذشته، ۵ طرح دیگر در سال ۱۴۰۱ داریم که جمعا ۶۴ هزار دستگاه ظرفیت بوده و تا الان حدود ۳۷ هزار نفر واریز وجه انجام داده اند و در مرحله تحویل خودرو هستند و ثبت نام جدیدی هم در سامانه متمرکز در حال انجام است.

حسین کاظمی معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا هم در ادامه برنامه میز اقتصاد گفت: پس از ابلاغ مصوبه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس شورای اسلامی؛ در گروه صنعتی سایپا از سال گذشته تا کنون ۸ طرح فروش را برای جوانی جمعیت اجرا کرده ایم.

معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا اضافه کرد: ۳۵۰۰ نفر در طرح‌های سایپا ثبت نام کرده اند و برای طرح جدید فروش در سامانه یکپارچه، ظرفیت قابل توجه‌ای برای متقاضیان براساس برنامه تولید و پیش بینی فروش ۳۵ هزار دستگاه در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به عبور مستقیم ۸۵ درصدی محصولات سایپا گفت: با تولید روزانه ۱۸۰۰ دستگاه هیچ محدودیتی برای ثبت نام از متقاضیان در طرح جوانی جمعیت نداریم.

در حالی سخنگوی ایران خودرو و و معاون بازاریابی و فروش سایپا در برنامه امروز میز اقتصاد، به تاخیر در اجرای قانون جوانی جمعیت و اختصاص خودرو به مادران دارای دو فرزند و بیشتر بلافاصله بعد از ابلاغ رئیس جمهور اشاره‌ای نکردند که دو روز قبل، آقای منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت تاخیر در اجرای این قانون را پذیرفته و برای آن برنامه‌های جبرانی در فروش و عرضه‌های آتی ارائه کرده بود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا