اقتصادی

تحلیل هفتگی روند بورس/ عبور شاخص کل از سقف ۲۰ماهه!

به گزارش دیتاسنتر من، شاخص کل بورس روز چهارشنبه هفته اخیر از محدوده یک میلیون و ۵۶۴ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۵۹۴ هزار واحدی رسید و رشد ۱٫۹  درصدی را ثبت کرد.

شاخص هم‌وزن نیز صعودی بود و با رشد ۰٫۱۴ درصدی به محدوده ۴۴۲ هزار و ۶۲۳ واحد رسید. شاخص فرابورس نیز در سطح ۲۱ هزار و ۶۴۳ واحد ایستاد و افزایش ۰٫۷۳ درصدی را تجربه کرد.

نکته مهم اینجاست که شاخص کل بورس روز سه‌شنبه به سومین هدف خود یعنی  مقاومت ۱٫۶ میلیون واحدی رسید. این بالاترین سطح شاخص کل بازار سهام از ۵ مهرماه سال۹۹ است. اما این سقف‌شکنی چندان دوام نداشت و روز چهارشنبه شاخص کل دوباره به سمت پایین بازگشت.

در هفته‌ای که گذشت میانگین ارزش معاملات بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید. چراکه ارزش معاملات تا همین هفته‌ گذشته در محدوده ۶۰۰۰ میلیارد تومان قرار داشت.

چقدر نقدینگی از بورس خارج شد؟

در چهارمین هفته کاری اردیبهشت سهام‌داران حقیقی در مجموع ۴۶۰ میلیارد تومان از نقدینگی خود را از بازار خارج کردند.

متوسط حجم معاملات هفته حدود ۱۳ میلیارد برگه سهام و سرانه خرید و فروش هم در این هفته به طور متعادل در محدوده ۲۰ میلیون تومان بود.

در هفته‌ای که گذشت اغلب صنایع بورسی یک روز در میان مثبت و منفی شدند و به نوعی نقدینگی در تالار شیشه‌ای در حال گردش بود. با احتساب این موضوع می‌توان آینده روشنی در چشم‌انداز بورس ترسیم کرد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا