سرور مجازی
فضای مجازی

وزارت‌خانه‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها چقدر پول گرفتند؟

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امید حاجتی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور از پرداخت 18هزار و 332 میلیارد ریال به حوزه تولید و اشتغال موضوع بند الف تبصره14 به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهر سازی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت نفت، دانشگاه فنی و حرفه ای، سازمان فنی و حرفه ای، وزارت آموزش و پرورش و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد.
وی با اعلام این خبر عنوان داشت: این مبالغ در اجرای ردیف (28) جدول مصارف هدفمندی موضوع بند (الف) تبصره (14) قانون بودجه سال 1400 کل کشور، از منابع سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور به وزارت خانه ها و سازمان های صدرالاشاره پرداخت شد.

حاجتی با تشریح پرداخت ها از این ردیف به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: 919 میلیارد ریال در اجرای ردیف (28) جدول مصارف هدفمندی موضوع بند (الف) تبصره (14) قانون بودجه سال 1400 کل کشور به این معاونت پرداخت شد و با احتساب واریزی قبل به مبلغ سه هزار و چهار میلیارد ریال، جمعا سه هزار و 933 میلیارد ریال بصورت تملک دارایی ها به این معاونت تا به امروز پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها افزود: چهار هزار و 893 میلیارد ریال از این ردیف به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت شد که با احتساب رقم واریزی قبل به مبلغ شانزده هزار و 77 میلیارد ریال جمعا بیست هزار و 970 هزار میلیارد ریال به این وزارت خانه از محل منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها پرداخت شده است.

وی همچنین به واریز 4280 میلیارد ریال از ردیف تولید و اشتغال به وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: 14هزار و هفتاد میلیارد ریال در مرحله اول به این وزارت خانه پرداخت شد و با احتساب این واریزی جمعا 18 هزار و سیصدوپنجاه میلیارد ریال به این وزارت خانه برای تولید و اشتغال از محل تملک دارایی سرمایه ای بند الف تبصره 18 در اجرای ردیف 28 جدول تبصره 14 قانون بودجه کل کشور پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در اجرای همین ردیف از جدول تبصره 14 قانون بودجه کل کشور 4هزار و 280 میلیارد ریال به وزارت راه و شهرسازی پرداخت شد که از ابتدای سال تاکنون 18 هزار و 350 میلیارد ریال از محل تملک دارایی سرمایه ای به این وزارت خانه پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای این ردیف 612 میلیارد ریال دریافت کرده است. مجموع واریزی های این وزارت خانه تا امروز 2هزار 622 میلیارد ریال در حوزه تولید و اشتغال و از محل تملک دارای سرمایه ای موضوع ردیف 28 تبصره 14 قانون بودجه 1400 کل کشور بوده است.

حاجتی افزود: وزارت نفت در اجرای این ردیف 10 هزار و 523 میلیارد ریال دریافت کرد که با احتساب واریزی قبل به مبلغ 2هزار و 584 میلیارد ریال جمعا 13 هزار و 107 میلیارد ریال موضوع تولید و اشتغال ردیف 28 جدول تبصره 14 قانون بودجه کل کشور در سال 1400 دریافت کرده است.

وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای نیز در اجرای این ردیف با موضوع اشتغال و تولید (بند الف تبصره 18) 354 هزار و 667 میلیارد ریال دریافت کرده است که با احتساب واریزی مرحله قبل، جمعا 1521 میلیارد و 334 میلیون ریال تا به امروز به حساب این دانشگاه واریز شده است.

وی به تشریح پرداخت ها از این ردیف به سازمان فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: 354 هزار 667 میلیارد ریال به حساب این سازمان در اجرای ردیف با موضوع اشتغال و تولید(بند الف تبصره 18) واریز شده است و با احتساب مبلغ واریزی قبل، جمعا 1521 میلیارد و 334 میلیون ریال تا به امروز به حساب این سازمان از محل تملک دارای سرمایه ای پرداخت شده است.

وی به پرداختی از این ردیف به وزارت خانه های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی اشاره کرد و عنوان داشت: 354 هزار و 666 میلیارد ریال به این وزارت خانه پرداخت شد تا با احتساب واریزی قبل جمعا مبلغ 1521 میلیارد و 333 میلیون ریال به این وزارت خانه پرداخت شود. همچنین به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز 919 هزار میلیارد ریال پرداخت شد و با احتساب واریزی مرحله قبل به مبلغ 3هزار و 14 میلیارد ریال جمعا 3هزار و 933 میلیارد ریال از محل تملک دارایی سرمایه ای موضوع تولید اشتغال به این وزارت خانه پرداخت شد.

امید حاجتی خاطر نشان کرد: کلیه مبالغ واریزی در اجرای ردیف 28 جدول مصارف تبصره 14 قانون بودجه سال 1400 کل کشور با موضوع تولید و اشتغال به حساب این سازمان ها و وزارت خانه ها واریز شد تا جهشی در این حوزه را شکل بگیرد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا