سرور مجازی
فضای مجازی

ائتلاف اوپک پلاس علی‌رغم تقاضا برای نفت بیشتر، کمتر از سهمیه‌اش تولید می‌کند

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، تعهد ائتلاف اوپک پلاس به قرارداد کاهش تولید در ماه سپتامبر به 115 درصد رسید. این رقم در ماه اوت 116 درصد اعلام شده بود، اما هنوز هم بسیار بالاتر از حد انتظار بازار است. بسیاری از اعضای اوپک پلاس نتوانسته‌اند تولید خود را طبق سهمیه‌هایشان افزایش دهند.
تعهد بالای این ائتلاف به قرارداد کاهش تولید علی‌رغم توافق برای افزایش تولید 400 هزار بشکه‌ای، نشان می‌دهد تمام اعضای اوپک پلاس قادر به افزایش عرضه خود طبق سهمیه‌های اعلام‌شده نیستند.

درخواست دوباره کاخ سفید از اوپک برای کنترل قیمت نفتاوپک: نیاز دنیا به نفت تا 2045 از بین نمی‌رود
تخمین زده می‌شود اگر تمام اعضای ائتلاف اوپک پلاس در ماه سپتامبر تا سقف سهمیه خود تولید می‌کردند، کل تولید این گروه 747 هزار بشکه در روز بالاتر از رقم فعلی بود.
ائتلاف اوپک پلاس 15 درصد نفت خام کمتری نسبت‌به کل سهمیه خود در ماه سپتامبر تولید کرده‌است.
برخی از اعضای این ائتلاف مانند آنگولا و نیجریه که عضو اوپک هستند و آذربایجان غیرعضو اوپک برای افزایش تولید خود مشکل دارند که نتیجه مشکلات فنی، کمبود سرمایه‌گذاری و کاهش فعالیت‌های اکتشافی در سال‌های اخیر است.
اوپک و متحدانش قرار است در ماه نوامبر 39٫694 میلیون بشکه در روز تولید داشته باشند. اگر این ائتلاف همچنان کمتر از سهمیه‌اش طبق قرارداد تولید کند، کمبود نفت در بازار شدیدتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.
انتهای پیام/41

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا