اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

واتس‌اپ به رابط کاربری جدیدی برای مکالمات مجهز می‌شود

واتس‌اپ جدیدترین نسخه بتای اپ خود را به رابط کاربری جدیدی برای مکالمات صوتی و تصویری مجهز کرده که امکان افزودن افراد جدید به تماس‌های گروهی را ساده‌تر از گذشته می‌کند.

این رابط کاربری جدید در نسخه بتای واتس‌اپ طراحی مشابه سرویس فیس‌تایم اپل دارد. در این رابط کاربری، دکمه‌ها با پس زمینه سفید بیشتر به چشم می‌خورند. در نسخه‌های قبلی، این دکمه‌ها خاکستری رنگ بودند، بنابراین روشن یا خاموش بودن دوربین یا میکروفن را نمی‌توانستیم به خوبی تشخیص دهیم.

رابط کاربری مکالمات واتس‌اپ
سمت چپ رابط کاربری قدیمی – سمت راست رابط کاربری جدید

محل قرارگیری دکمه قطع مکالمه هم تغییر کرده و حالا در آخر ردیف پایین صفحه و در کنار آیکون میکروفن قرار گرفته است. با سوایپ نوار پایینی به سمت بالا، دکمه افزودن کاربر جدید به مکالمه ظاهر می‌شود. با این دکمه راحت‌تر می‌توان دیگران را به مکالمات اضافه کرد.

با وجود چنین ویژگی، همچنان آیکون قدیمی افزودن مخاطب جدید به مکالمات در گوشه سمت راست بالای صفحه به چشم می‌خورد تا کاربران اگر علاقه‌ای به سوایپ کردن نداشتند، از آن استفاده کنند. با این حال انتظار می‌رود در آینده واتس‌اپ این دکمه را حذف کند.

یکی دیگر از بهبودهای جدیدترین نسخه بتای واتس‌اپ برای iOS، امکان پیوستن به مکالمات پس از شروع است. برای مثال اگر فردی شما را به یک مکالمه گروهی دعوت کند اما در ابتدای آن حضور نداشته باشید یا تماس را رد کنید، واتس‌اپ در تب تماس‌ها بنر «Tap to join» را به نمایش می‌گذارد تا در صورتی که تماس ادامه داشته باشید، سریعا به آن ملحق شوید.

با این ویژگی اگر تماسی را از دست بدهید، دیگر نباید از تماس‌گیرنده درخواست کنید که شما را دوباره به آن اضافه کند و تنها کافیست روی گزینه مربوطه در تب تماس‌ها ضربه بزنید.

رابط کاربری جدید مکالمات صوتی و قابلیت‌های دیگر هم اکنون در نسخه بتای واتس‌اپ قرار گرفته‌اند، اما نمی‌دانیم چه زمانی به نسخه عادی این پیام‌رسان اضافه می‌شوند، بنابراین باید منتظر بمانیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا