سرور مجازی
فضای مجازی

عملکرد مناطق آزاد در ورود فناوری‌های نوین بسیار ضعیف است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید محمد اظهار کرد: با حضور استاندار جهادی و سختکوش خوزستان و در راستای همکاری مشترک فی مابین منطقه آزاد اروند و استان، رابطه نزدیکی برای حل مشکلات مردم شریف شهرهای آبادان، خرمشهر و روستاهایی که در محدوده منطقه آزاد قرار دارند و امروز دچار مشکلات بسیاری هستند؛ برقرار خواهیم کرد.

وی با تاکید بر حذف برخی تداخلات بین دستگاه های اجرایی که مانع از اجرای قوانین مناطق آزاد شده اند، افزود: تلاش خواهیم کرد با اختیاراتی که به لحاظ قانونی برای ما تعریف شده که متاسفانه خیلی از آنها به دلیل تداخل بین دستگاه های اجرایی استفاده نمی شود، ابتدا با حذف تداخلات و بعد استفاده از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند، اقدام کنیم.

وی با بیان این‌که پیش بینی می کنیم جذب سرمایه گذاری خوبی را داشته باشیم، ادامه داد:‌ اگر این اتفاق روی دهد، قطعاً رونق تولید و رونق شغلی اتفاق خواهد افتاد. در زمان حاضر برای همه این موارد برنامه‌ریزی کرده‌ایم و سعی می کنیم در یک دوره زمانی کوتاه با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط وضعیت معیشتی مردم بهبود پیدا کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: در این راستا وزارتخانه ها، گمرک و بخش های دیگر نیز باید همکاری متقابل را داشته باشند؛ خوشبختانه امروز عزم جدی در در دولت و مجلس برای کمک به بهبود وضعیت وجود دارد و امید داریم بتوانیم از همه ظرفیت ها در خدمت دهی به جامعه استفاده کنیم.

محمد با یادآوری این مهم که مناطق آزاد بر اساس چند اصل پایه ریزی شده اند و بیش از 30 سال است که در حال فعالیت هستندد، افزود: مهم ترین اصل رونق تجاری و اقتصادی سرزمین اصلی است که مناطق آزاد در این مسیر می بایست در زمینه سرمایه گذاری، صادرات، تولید، وارد کردن فناوری های نوین فعالیت می کردند که شاخص‌های موجود بسیار ضعیف است.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی؛ تصریح کرد: ظرفیت تغییر موجود است اما نیازمندی هایی دارد که آن هم احصا شده و به یاری خدا در سطح ملی این موارد را پیگیری خواهیم کرد؛ در حال حاضر 31 برنامه مدون را با استراتژی و راهبرد برای تک تک مناطق در دست تهیه داریم و تلاش می‌کنیم در یک دوره کوتاه مناطق آزاد را به ریل اصلی خود بازگردانیم.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا