سرور مجازی
فضای مجازی

افزایش 50 درصدی قیمت انرژی برای خانواده‌های آمریکایی در زمستان پیش رو

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در دورنمای خود از شرایط سوخت در زمستان اعلام کرد قیمت بالای خرده‌فروشی انرژی در آمریکا که به بالاترین رقم طی چند سال گذشته رسیده، باعث افزایش هزینه انرژی برای خانواده‌های آمریکایی در زمستان پیش رو می‌شود.
مصرف‌کنندگان آمریکایی 54 درصد هزینه بیشتری برای انرژی نسبت‌به زمستان گذشته پرداخت خواهند کرد و اگر از پروپان برای گرم کردن خانه‌هایشان استفاده کنند هزینه انرژی آنها 94 درصد بالاتر خواهد رفت.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند زمستان سال جاری سردتر از سال گذشته باشد و افزایش قیمت انرژی هم باعث می‌شود هزینه آن برای خانواده‌ها نسبت‌به سال‌های گذشته بسیار بالاتر رود.
در گزارش این اداره آمده‌است:« افزایش تقاضا برای انرژی به‌دنبال بهبود اقتصاد آمریکا از بحران کرونا صورت‌حساب انرژی برای خانواده‌هایی که از گاز طبیعی، برق، پروپان و نفت برای گرم کردن خانه‌هایشان در زمستان استفاده می‌کنند را بالاتر خواهد برد».

صندوق بین‌المللی پول: قیمت انرژی از ابتدای 2022 کاهش می‌یابدوزیر انرژی قطر: قیمت گاز به سطحی ناسالم رسیده‌است

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد هزینه خانواده‌ها برای انرژی نسبت‌به زمستان سال گذشته 54 درصد برای پروپان، 43 درصد برای نفت، 30 درصد برای گاز طبیعی و 6 درصد برای برق افزایش یابد و اگر دمای هوا در زمستان پائین‌تر از حد انتظار باشد، این هزینه‌ها بازهم افزایش خواهند یافت.
طبق تخمین‌های این اداره، حدود نیمی از خانواده‌های آمریکایی که از گاز طبیعی برای گرمایش خانه‌هایشان استفاده می‌کنند، 30 درصد هزینه بیشتری نسبت‌به زمستان گذشته خواهند پرداخت و اگر زمستان 10 درصد سردتر از حد متوسط باشد، این هزینه‌ها 50 درصد بیشتر خواهند بود. ولی اگر سرمای زمستان 10 درصد پایین‌تر از حد متوسط بیاید، 22 درصد به هزینه گاز خانواده‌ها اضافه می‌شود.
افزایش هزینه انرژی برای 5 درصد از خانواده‌های آمریکایی که بیشتر از پروپان استفاده می‌کنند 94 درصد در صورت سرد بودن بیش‌ازحد زمستان بالا می‌رود.
گرچه قیمت گاز طبیعی در آمریکا به‌اندازه‌ اروپا و آسیا بالا نرفته، ولی قیمت گاز طبیعی در این کشور از ابتدای سال جاری میلادی بیش‌از دوبرابر شده‌است.
انتهای پیام/26

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا