سرور مجازی
فضای مجازی

مدیرعامل کشتیرانی: برای حمایت از تولید داخلی اجرای توافقنامه راهبردی ایران وچین تسریع شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران محمدرضا مدرس‌خیابانی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با نام سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب تمام تلاش خود را در مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای حفظ پشتیبانی از تولید به کار برده‌ایم، اظهار کرد: ناوگان ملی کشتیرانی خواستار آن است با توجه به توانمندی‌ها مباحث مربوط به پشتیبانی لجستیکی از تولید کشور در اختیار دستان توانای ایرانی قرار گیرد.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته پنج فروند نفتکش ذیل فشار تحریمی و تهدیدهای دشمنان به ونزوئلا اعزام شدند که 2 فروند از آنها متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بود، ادامه داد: این اقدام پیام پر مهر رهبر معظم انقلاب را در پی داشت و به برگ زرینی در تاریخ حوزه دریایی کشور تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران 245 هزار TEU است، افزود: از این کانتینرها همزمان با استفاده در دریا در بخش حمل و نقل ترکیبی استفاده می شود. ضمن اینکه 131 واگن مخزن‌دار و 408 واگن لبه‌کوتاه کشتیرانی در حال خدمت رسانی به صاحبان کالا هستند.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه امسال، سال موفقی برای گروه کشتیرانی است، اضافه کرد:از ابتدای امسال تا پایان مرداد، حمل ونقل دریایی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 43 درصد رشد داشته و 421 میلیون دلار درآمد برای ما به همراه داشته است.

وی با یادآوری اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از سال 2008 تحت تحریم قرار دارد که این تحریم ها در سال 2018 تشدید شد، گفت: از 2018 میلادی تاکنون علاوه بر تحریم توام شاهد حملات تروریستی و سایبری بودیم. همین حالا نیز شناوری که سال قبل مورد حمله تروریستی قرار گرفت به تازگی تعمیرات خود را به اتمام رسانده و بزودی به ناوگان ملحق خواهد شد.

مدیرعامل کشتیرانی با یادآوری اینکه طی این مدت تامین قطعات نیز به دشواری انجام شده است، گفت: با این حال بخش اعظم تعمیرات شناورها طی 3 سال اخیر در یارد تعمیراتی متعلق به کشتیرانی انجام شده است.

مدرس خیابانی با اشاره به محدودیت‌های بانکی ناشی از تحریم تصریح کرد: متاسفانه برخی از بانک‌های داخلی نیز بعضا دسترسی به منابع ما را محدود می‌کنند که با توجه به ماموریت ملی کشتیرانی انتظار داریم با حمایت مسوولان مربوطه به ویژه در سازمان بنادر و دریانوردی این مشکلات رفع شوند.

وی به محدودیت‌های تحریمی و موانعی در خصوص ورود به برخی از بنادر چین اشاره کرد و افزود: ناوگان ملی از مسوولان محترم تقاضا دارد در قالب توافقنامه‌های راهبردی بین دو دولت ایران و چین برخی محدودیت‌های تردد به بنادر آن کشور برداشته شود.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا