سرور مجازی
فضای مجازی

دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد برای اصلاح ساختار سازمان اموال تملیکی/ تاکید رئیسی بر تعیین تکلیف میلیاردها تومان کالای در انبار مانده

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آیت الله رئیسی در حاشیه سفر به استان بوشهر و بازدید از یکی از انبارهای سازمان اموال تملیکی در این استان،‌نکات مهمی را در خصوص تحول در این سازمان به وزیر اقتصاد تذکر داد.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر تسریع تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای این سازمان در سراسر کشور، مشکلات مربوط به این سازمان را ساختاری ارزیابی کرد و خواستار تغییر ساختار و تحول در این سازمان شد.

سازمان اموال تملیکی از زیر مجموعه های وزارت اقتصاد می باشد که وظیفه جمع آوری و فروش کالاهای متروکه و قاچاق را بر عهده دارد.

به گزارش تسنیم،‌ چندی قبل نیز آتش سوزی وسیعی در انبارهای استان تهران خسارت بسیار شدیدی به اموال موجود در انبارهای سازمان وارد کرد که هنوز بعد از گذشت 3 ماه هنوز ابعاد، دلایل و مقصران و حتی میزان دقیق خسارت منتشر نشده است. با توجه به دستور و تاکید ویژه رئیس جمهور وزیر اقتصاد نیز بایستی هرچه سریع نسبت به تعیین مدیران این حوزه و تعیین تکلیف برنامه های تحولی در سازمان اموال تملیکی اقدام نماید. این درحالی است که در سازمان های مالیاتی و گمرک نیز همچنان مدیران دولت دوازدهم در پستهای خود حضور داشته و وضعیت آینده مدیریتی در این دستگاهها روشن نیست.

گفتنی است، با وجود اهمیت این سازمان در تعیین تکلیف میلیاردها تومان کالاهای دپو شده در انبارها هنوز در برخی رسانه ها نام این سازمان 30 سال بعد از تشکیل، به غلط عنوان شده و اخیرا استفاده از عنوان املاک تملیکی در یکی از رسانه های مطرح کشور حاشیه ساز شد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا