سرور مجازی
فضای مجازی

کاهش فروش خودرو در جهان به دلیل کمبود شدید نیمه‌رساناها

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، فروش خودرو در آمریکا در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی کاهش یافته‌است. شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد فروش آن در فصل تابستان 32.8 درصد نسبت‌به همین دوره در 2020 کاهش یافته و به 665192 خودرو رسیده‌است.

این خودروسازی اختلال در زنجیره عرضه نیمه‌رساناها و ذخایر بسیار پایین خودرو را دلیل این کاهش تولید می‌داند.

دراین‌بین شرکت خودروسازی فورد هم اعلام کرد فروش آن در آمریکا 17٫7 درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته‌است.

فیات کرایسلر هم گزارش داد فروش آن 19 درصد در سه‌ماهه سوم پایین آمده و به 410917 خودرو رسیده‌است.

زیان 210 میلیارد دلاری صنعت خودروسازی جهان از کمبود ریزتراشه‌هاکاهش تولید شرکت خودروسازی فورد آمریکا به نصف به دلیل کمبود ریزتراشهفروش شرکت خودروسازی هوندا هم در آمریکا 10٫9 درصد در فصل تابستان پایین آمده و به 345914 خودرو رسیده‌است. فروش این خودروسازی در ماه سپتامبر 24٫7 درصد کاهش‌یافته و تنها 95816 خودرو فروخته‌شده است.فروش خودرو در چین هم رو به کاهش است. فروش خودرو در این کشور در ماه اوت برای پنجمین ماه پیاپی کاهش یافت و به 1.80 میلیون خودرو رسید، یعنی 3٫5 درصد کمتر از ماه قبل از آن. فروش خودرو در چین در ماه اوت 17٫8 درصد نسبت‌به همین ماه در سال گذشته میلادی هم پائین‌تر آمده‌است.
16.56 ‌میلیون خودرو در هشت‌ ماه ابتدایی سال جاری میلادی در چین به فروش رسیده یعنی 13٫7 درصد افزایش نسبت‌به سال گذشته.جنرال موتورز اعلام کرده در فکر توسعه زنجیره عرضه برای فلزات کمیاب و سایر موادی است که از آن‌ها در تولید خودروهای برقی و انرژی‌های پاک استفاده می‌شود. خودروسازی فورد هم قصد دارد یک مجتمع تولید باتری در کنتاکی تاسیس کند.

انتهای پیام/99

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا