سرور مجازی
فضای مجازی

بحران انرژی در اروپا در حال سرایت به دیگر نقاط جهان است

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این مقاله آمده است: در جهان یکپارچه کنونی، کمبود شدید منابع تولید انرژی نمی تواند برای یک مدت طولانی در یک منطقه باقی بماند، به ویژه با توجه به آسیب دیدگی زنجیره تامین و عجله کشورها برای کاهش سرمایه گذاری در بخش سوخت های فسیلی.

بحران انرژی که اوایل ماه جاری میلادی در اروپا آغاز شد، ممکن است اکنون در راه آمریکا باشد. در حال حاضر، همه چیز برای یکی از بزرگترین تولید کنندگان گاز جهان خوب است. به دلیل بهبود فعالیت های اقتصادی که باعث افزایش تقاضا برای برق، شده است، صادرکنندگان گاز آمریکا از تقاضای قوی در آسیا و اروپا برخوردار شده اند.

بر اساس گزارش اخیر فایننشال تایمز، یک جنگ واقعی برای محموله های گاز مایع آمریکایی بین خریداران آسیایی و اروپایی وجود دارد و آسیایی ها برنده هستند.

افزایش 10 درصدی قیمت گاز در اروپا به‌ دنبال مخالفت روسیه با صادرات بیشتربحران انرژی و یک زمستان سرد در اروپا

صادرات زغال سنگ نیز در حال افزایش است به ویژه پس از اختلافات سیاسی که باعث شد چین از خرید زغال سنگ استرالیا دوری کند. اما نشریه آرگوس اوایل ماه جاری میلادی گزارش داد که عرضه این محصول در حال کاهش است. بر اساس این گزارش، در ماه ژوئیه، صادرات زغال سنگ کک ایالات متحده نسبت به ماه ژوئن تا 20.3 درصد کاهش یافته است.

این گزارش خاطرنشان می کند که عرضه به دلیل عدم دسترسی تولیدکنندگان به منابع مالی و کمبود نیروی کار که بسیاری از صنایع را در بحبوحه همه گیری کرونا گرفتار کرده است، محدود شده است.

همه اینها باید برای تولیدکنندگان سوخت های فسیلی ایالات متحده خبر خوبی باشد. اما ممکن است با نزدیک شدن به زمستان به آسانی به یک خبر بد تبدیل شود.

جینجو لی از روزنامه وال استریت ژورنال اوایل هفته جاری میلادی در گزارشی نوشت که قیمت بالای منابع انرژی در اروپا می تواند منجر به گرانی واردات این محصولات در ایالات متحده شود.

لی به داده هایی اشاره کرد که نشان می دهد میزان ذخایر موجود گاز برای فصل جاری کمتر از متوسط بوده است و گاز ذخیره شده در اوایل ماه سپتامبر 7.4 درصد کمتر از میانگین پنج ساله اعلام شد.

ذخایر زغال سنگ نیز به دلیل صادرات قوی در حال کاهش است و قیمت زغال سنگ حرارتی سه برابر قیمت سال قبل است.

جای تعجب نیست که قیمت برق در حال افزایش است.

به نوعی، رویدادهای اروپا را می توان به عنوان خلاصه ای از آنچه ممکن است در ایالات متحده رخ دهد، در نظر گرفت.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا