اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

با دانگ فنگ Fearless M50 آشنا شوید؛ پیکاپی چینی با DNA هامر

در اوایل دهه ۲۰۰۰، شرکت دانگ فنگ به سراغ AM General رفت تا مجوز‌های لازم برای تولید خودروی نظامی هاموی (Humvee) را دریافت کند. دانگ فنگ با این کار قصد داشت با ایجاد تغییراتی، این خودرو را برای ارتش چین شخصی‌سازی نماید. حالا پس از مدتی، این شرکت تصمیم گرفته نسخه خیابانی از پیکاپ نظامی خود را با نام Fearless M50 به فروش برساند. تغییرات صورت گرفته و یا به عبارت بهتر کپی‌کاری چینی‌ها باعث شده Fearless M50 ظاهری مشابه با پیکاپ لامبورگینی LM002 داشته باشد!

دانگ فنگ Fearless M50 طراحی جسورانه‌ای داشته و با توجه به ابعاد بزرگ و خطوط تیز بدنه پیکاپی قلدر و با ابهت دیده می‌شود. در مقایسه با مدل نظامی که دو کابین بود، نسخه خیابانی تک کابین شده و به دو صندلی مجهز است؛ ضمن اینکه از لحاظ نمای بیرونی تفاوت‌هایی در برخی جزئیات وجود دارد که از جمله آنها باید به جلوپنجره اختصاصی، شیشه جلوی یک تکه و چراغ‌های گرد نسخه خیابانی اشاره کنیم.

در داخل کابین، رد پای هاموی به وضوح مشخص است؛ کنسول میانی بسیار عریض که دو صندلی را از هم جدا می‌کند، فضای گسترده و قطعات تزئینی چرمی و چوبی از شاخص‌ترین ویژگی‌ها در این بخش هستند.

مسئول تامین نیروی پیکاپ به ظاهر جان‌سخت دانگ فنگ Fearless M50، یک موتور ۴ لیتری توربودیزل است که توانایی تولید ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. نیروی تولیدی این موتور از طریق گیربکس دستی به سمت چرخ‌ها هدایت می‌شود. متاسفانه مشخص نیست این گیربکس چند سرعته است.

دانگ فنگ می‌گوید Fearless M50 قادر است از آب‌هایی به عمق ۱.۲ متر عبور کند که در صورت تحقق در دنیای واقعی، کاملا تحسین‌برانگیز خواهد بود. برای این پیکاپ جدید در سرزمین مادری قیمتی برابر با ۶۶۸,۰۰۰ یوان تبدیل شده که با نرخ روز ارز معادل ۱۰۳ هزار دلار می‌شود. شرکت دانگ فنگ در نظر دارد قبل از عرضه نسل بعدی، نسخه‌های متفاوتی از Fearless M50 را راهی بازار کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا