سرور مجازی
فضای مجازی

ورود 4300 ایرانی به ارمنستان برای تزریق واکسن کرونا/ ارمنستان شرایط تزریق واکسن را تغییر داد

– اخبار اقتصادی –

سیدروح‌الله لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: طی دو روز گذشته 1800 نفر ایرانی وارد ارمنستان شده‌اند، از اول تیرماه نیز تاکنون مجموعاً 4300 مسافر ایرانی برای تزریق واکسن وارد این کشور شده بودند.

وی با اشاره به لغو روادید ایران و ارمنستان، افزود:‌ برای سفر به ارمنستان فقط کافی است که مسافران پاسپورت داشته باشند و به‌محض ورود به ارمنستان تست کرونا انجام می‌شود، در صورت منفی بودن تست کرونا اجازه ورود را به مسافران می‌دهند و در صورتی که مثبت باشد مسافر را برمی‌گردانند.

وی ادامه داد: مقامات ارمنستانی اعلام کرده‌اند به کسانی واکسن تزریق می‌شود که 10 روز در این کشور اقامت داشته باشند، به‌عبارت دیگر یا گردشگر باشند یا برای انجام کاری به این کشور سفر کنند و نیاز به تردد داشته باشند.

سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: به‌دلیل ازدحام طرف ارمنستانی از ایران درخواست کرده‌اند با توجه به این‌که در مرز ورودی ارمنستان انجام تست کرونا با کندی انجام می‌شود، تا زمانی که افراد روی پل مشترک هستند،‌ طرف ایرانی اجازه خروج مسافر را ندهد تا در گرمای بالای منطقه مردم دچار مشکل نشوند.

لطیفی در مورد شرایط صدور کالا به افغانستان نیز گفت: حمل کالا به داخل خاک افغانستان به‌عهده تجار افغانستانی است.

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا