سرور مجازی
فضای مجازی

سکوهای نفتی فعال آمریکا شدیدترین کاهش را در یک سال اخیر ثبت کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، شرکت خدمات نفتی بیکر هیوز اعلام کرد که تعداد سکوهای نفت و گاز فعال در ایالات متحده طی هفته گذشته میلادی به میزان 11 عدد کاهش یافت. این در حالی بود که هفته قبل از آن تعداد سکوهای فعال افزایش 5 عددی را شاهد بود.

بر اساس گزارش این شرکت، کل سکوهای فعال نفت و گاز آمریکا در حال حاضر 497 عدد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 241 سکو افزایش یافته است، اما نسبت به ماه مارس 2020 که 790 دکل فعال وجود داشت، رقم بسیار کمتری را نشان می‌دهد.

تعداد دکل‌های نفتی ایالات متحده طی هفته قبل به میزان چشمگیری کاهش یافت و به 394 سکو رسید که با کاهش 16 عددی بزرگترین کاهش یک هفته‌ای از ژوئن 2020 محسوب می‌شود. تعداد دکل‌های حفاری گاز نیز به میزان 5 سکو افزایش یافت.

تعداد سکوهای نفتی فعال آمریکا طی هفته گذشته افزایش یافتمصرف نفت آمریکا در سال 2020 به کمترین میزان طی 25 سال گذشته رسید

برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا برای تولید نفت این کشور در هفته منتهی به 20 اوت به میزان 100 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به طور متوسط به 11.5 میلیون بشکه در روز رسید. این بالاترین نرخ تولید در ایالات متحده از هفته منتهی به 15 مه 2020 محسوب می‌شود.

تعداد کل سکوهای کانادا نیز 5 عدد افزایش یافت. دکل‌های فعال نفت و گاز در کانادا در حال حاضر 152 عدد هستند که 100 عدد در سال جاری میلادی افزایش نشان می‌دهد.

تعداد دکل‌ها در میدان نفتی پرمین در این هفته یک سکو افزایش یافت، در حالی که دکل‌ها در میدان ایگل فورد ثابت ماندند. تعداد دکل‌های کل پرمین در حال حاضر 125 دکل بیشتر از دکل‌های فعال ثبت شده در همین زمان در سال گذشته است، در حالی که تعداد دکل‌های ایگل فورد 26 دکل بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته است.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا درباره بهره وری حفاری، تعداد چاه‌های حفاری ناتمام (DUCs) از 6215 در ماه ژوئن به 5957 در ماه ژوئیه کاهش یافت، چرا که شرکت‌های حفاری آمریکایی همچنان بر اتمام چاه‌ها متمرکز هستند تا حفر چاه‌های جدید.

تعداد چاه‌های حفاری ناتمام نسبت به سال قبل، زمانی که تعداد آن‌ها به رکورد 8933 حلقه چاه ناتمام رسید، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا