اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

نیروی هوایی آمریکا رندر جدیدی از بمب‌افکن پنهانکار و هسته‌ای B-21 Raider منتشر کرد

نیروی هوایی ایالات متحده با انتشار رندر دیجیتالی جدیدی از بمب‌افکن هسته‌ای استراتژیک B-21 Raider، اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر کرد. این بمب‌افکن به عنوان بخشی از برنامه بمب‌افکن‌های راهبردی توسط شرکت «نورثروپ گرومن» توسعه می‌یابد تا یکی از بازوهای نظامی آمریکا را مدرن کند و قدرتش را افزایش دهد.

جدیدترین رندر بمب‌افکن پنهانکار B-21 نه تنها ظاهر بروز شده آن را به نمایش می‌گذارد، بلکه در آن پایگاه نیروی هوایی «ادواردز» در کالیفرنیا هم به نمایش گذاشته شده است. در این پایگاه، تیم توسعه‌دهنده وظیفه آزمایش، تحلیل و ارائه گزارش درباره این بمب‌افکن هسته‌ای را برعهده دارند.

بمب‌افکن B-21 مراحل حساس بررسی طراحی را پشت سر گذاشته و حالا در مرحله مهندسی و ساخت قرار دارد. این مرحله شامل موارد زیادی می‌شود که برای مثال می‌توان به زنجیره تامین قطعات موردنیاز اشاره کرد.

بمب‌افکن B-21

این بمب‌افکن پنهانکار سال ۲۰۲۷ وارد نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا می‌شود و در کنار بمب‌افکن‌های B-52 استراتوفورترس، B-1 Lancer و B-2 Sprirt انجام وظیفه خواهد کرد. با گذر زمان، این بمب‌افکن جدید جایگزین B-1 و B-2 خواهد شد و البته عمر B-52 را هم افزایش می‌دهد.

بمب‌افکن B-21 به گونه‌ای ساخته می‌شود که بتواند جنگ‌افزارهای استاندارد و هسته‌ای به همراه داشته باشد و همچنین بتواند در حملات مختلف مانند حملات مستقیم هم به ایفای نقش بپردازد.

B-21 Raider یکی از محصولات برنامه بمب‌افکن‌های راهبردی ایالات متحده به حساب می‌آید. در این برنامه شاهد توسعه سیستم‌های هوشمند، نظارتی، شناسایی، حمله الکترونیکی، ارتباطات و سایر توانایی‌ها خواهیم بود. علاوه بر این، محصولات این برنامه باید قادر به انجام ماموریت‌ها با سرنشین و یا بدون آن باشند که البته این موضوع بستگی به ماموریت دارد.

توسعه این بمب‌افکن پنهانکار از سال ۲۰۱۵ توسط نورثروپ گرومن در جریان است و البته شرکت‌های دیگری مانند «پرت اند ویتنی» هم در آن نقش دارند. هزینه هر بمب‌افکن B-21 در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۶۳۹ میلیون دلار برآورد شده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا