فضای مجازی

آغاز بازارگردانی یک شرکت بیمه‌ای در بورس

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت بیمه اتکایی امین با نماد معاملاتی "اتکام" خبر داد.

این در حالی است که نماد معاملاتی این شرکت از چهارشنبه گذشته از بازار فرابورس ایران به شرکت بورس اوراق بهادار تهران انتقال و نماد آن در بورس بازگشایی شده است.

بیمه اتکایی امین در گروه "بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی" و طبقه" بیمه غیرزندگی" با کد صنعت 6603 در نماد "اتکام" به عنوان پانصد و نود و یکمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در فهرست نرخ های بازار دوم در بورس تهران معامله می‌شود.

فروش خُرد سهام عدالت تکذیب شد/ سازمان بورس: فروش سهام عدالت بلوکی خواهد بود

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا