اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

شیایومی برترین سازنده گوشی های ۵g اندرویدی جهان شد

شیائومی هند با انتشار توییتی و با استناد به گزارش استراتژی آنالتیکس اعلام کرد این شرکت با فروش ۲۴ میلیون دستگاه موبایل ۵G سری می و ردمی و سهم بازار ۲۵.۷ درصدی در سه ماهه دوم ۲۰۲۱، به برترین برند گوشی اندرویدی ۵G جهان تبدیل شده است.

در داده‌های آماری ارائه شده از سوی استراتژی آنالتیکس پس از شیائومی به ترتیب شرکت‌های ویوو با ۱۸.۵ درصد، اوپو با ۱۷.۹ درصد، سامسونگ با ۱۶.۷ درصد و ریلمی با ۵.۹ درصد سهم بازار برترین تولیدکنندگان گوشی‌های اندروید ۵G جهان محسوب می‌شوند.

شیائومی هند این خبر را به صورت رسمی در حساب کاربری خود در توییتر به همراه پوستری به اشتراک گذاشته است. این شرکت اواسط مردادماه نیز توانست با کنار زدن اپل و سامسونگ به پرفروش‌ترین برند موبایل جهان تبدیل شود و حالا در بازار گوشی‌های اندرویدی ۵G نیز حرفی برای گفتن دارد.

شیائومی

در این گزارش عنوان شده که عرضه گوشی‌های مقرون به صرفه ۵G جدید، به شیائومی کمک کرده تا در بازار این دستگاه‌ها پیشتاز شود و در رقابت با سایر برندها نیز موفقیت بیشتری در فروش کسب کند. در استراتژی آنالتیکس به این موضوع اشاره شده که میزان فروش کلی موبایل ۵G توسط شیائومی کمتر از سامسونگ است. غول فناوری کره جنوبی طی ۱۰ فصل گذشته ۷۷ میلیون موبایل ۵G در بازارهای جهانی عرضه کرده که آمار چشمگیر و قابل توجهی است. علاوه بر این، سامسونگ همچنین در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ اولین گوشی‌های ۵G را روانه بازار کرده است.

در گزارش‌های اخیر عنوان شده بود که برند چینی ویوو در بازار گوشی‌های ۵G منطقه آسیا و اقیانوسیه پیشرو است. در این مدت، ویوو ۲۰ درصد و شیائومی ۱۹.۳ درصد سهم بازار این منطقه را در اختیار داشته است. بنابراین در حالی که ویوو رهبر بازار آسیا و اقیانوسیه محسوب می‌شود، شیائومی در بازارهای مختلف خارجی موفقیت‌های بیشتری کسب کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا