سرور مجازی
فضای مجازی

وزیر پیشنهادی نیرو با تعامل بخش خصوصی می تواند چالش های آب و برق کشور را حل کند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا رضایی کوچی درباره حضور وزیر پیشنهادی نیرو در وزارت نیرو و کارهای که باید در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: وزارت نیرو به شدت با مشکلات آب و برق دست به گریبان است و باید فضای ایجاد شود که با سرعت موضوع قطعی برق و کمبود آب که در برخی از مناطق کشور شاهد آن هستیم، حل شود.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته برای حل ریشه ای کمبود برق و آب اقدامی صورت نگرفته است و هر سال بر میزان خاموشی ها افزوده می شود، گفت: اگر نسبت به نوسازی نیروگاه ها و ایجاد نیروگاه ها اقدام شده بود، به طور قطع اکنون مردم شاهد قطعی برق مکرر نبودند؛ لذا وزارت نیرو در دولت سیزدهم باید به صورت جهشی ایجاد نیروگاه را دنبال کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات آب و برق کشور باید بخش خصوصی وارد میدان شود، اظهارداشت: طی سال های اخیر بخش خصوصی انگیزه خود را برای کار کردن و سرمایه گذاری از دست داده بود، از همین رو وزیر پیشنهادی نیرو باید دوباره رغبت سرمایه گذاری را در بین فعالان اقتصادی ایجاد کند، تا شاهد سرمایه گذاری در این حوزه باشیم.

وی تصریح کرد: وزیر پیشنهادی نیرو در گذشته وزریر صنایع و معادن بوده و به صورت ریشه ای با صنعت و تولید آشنا است از همین رو در زمینه ساخت نیروگاه می تواند کارنامه کاری خوبی را ثبت کند و از طرفی علی اکبر محرابیان به بخش خصوصی و توانمندی های آن اعتقاد دارد و همین امر کمک می کند تا سرمایه گذاران به وزارت نیرو و آینده ای که دارد، خوش بین شوند.

رضایی کوچی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی نیرو گزینه خوبی است و به امور این حوزه تسلط دارد، تاکید کرد: برنامه ای که وزیر پیشنهادی نیرو به مجلس ارایه کرده جامع و کامل است، لذا با اخذ رای اعتماد امیدوارم هستیم که به سرعت عملیاتی شود و حداقل 30 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه شود.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا